ראש הממשלה בנימין תניהו
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

תיק 4000: המשטרה תבדוק אם נתניהו ואלוביץ' גיבשו עסקה

כפי שפורסם בכאן חדשות, המשטרה תבדוק האם גובשה עסקה לפיה יינתנו הטבות רגולטריות לבזק בתמורה להטיית סיקור לטובת נתניהו באתר "וואלה!"
רועי ינובסקי
17 בפברואר 2018
23:18

במסגרת תיק 4000, המשטרה תבדוק אם ראש הממשלה בנימין נתניהו נתניהו ושאול אלוביץ' גיבשו עסקה לפיה תמורת הטיית הסיקור באתר "וואלה!" בנוגע לנתניהו, יינתנו הטבות רגולטוריות לבזק. כפי שנחשף בכאן חדשות, בכירים באתר "וואלה!" ובסביבתו של נתניהו צפויים למסור עדות בפרשה. 

העדויות ייגבו במסגרת השלמות חקירה בתיק שיתבצעו ביחידת להב 433 במשטרה. בהתאם לעדויות החדשות ייבחן זימון של ראש הממשלה לחקירה באזהרה. הפרשה כבר נחקרה ברשות לניירות ערך, שם עלה חשד לקשר פסול בין משרד התקשורת לבזק שבשליטת אלוביץ' - במסגרתו הודלף לכאורה מידע פנים.

לאחרונה פרסם פרשן כאן חדשות מרדכי גילת כי היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הורה על השלמות חקירה – במסגרתן נבדק הקשר בין הטבות רגולטרויות שקיבלה בזק – להטיית הסיקור באתר וואלה של נתניהו ובני משפחתו. מנדלבליט סבור שחומרי החקירה מעלים חשד סביר שהייתה עסקה של תן וקח – בדומה לעסקה שהתגבשה בתיק 2000. יש לציין כי מדובר בתיק משמעותי יותר מתיק 2000- כי כאן לכאורה העסקה התממשה בפועל.

בנוסף, בתיק 1000 נתניהו צפוי לטעון כי רוב המתנות שהגיעו לבית ראש הממשלה לא יועדו אליו אלא לרעייתו ולבנו. כפי שפורסם השבוע, המשטרה טוענת כי יש בידה ראיות ועדויות לכך שהגיעו מתנות וטובות הנאה לבית ראש הממשלה בשווי מיליון שקלים. עם זאת, נתניהו טוען שהוא קיבל מתנות בסכום נמוך הרבה יותר, וכי לא הכיר חלק ניכר מטובות ההנאה שהמשטרה טוענת שהגיעו לביתו, וייתכן שיועדו לרעייתו ובנו. כך או כך, פרקליטיו של נתניהו מבהירים כי שווי המתנות שקיבל ראש הממשלה במסגרת חברותו עם איש העסקים ארנון מילצ'ן נמוך משמעותית ממה שהציגה המשטרה.