סניף בזק
צילום: קובי גדעון, פלאש 90

פרשת בזק: בכירים בחברה ומקורבים לנתניהו נעצרו

המשטרה ביצעה מעצרים חדשים בתיק 4000, בעקבות מידע חדש על מעורבות של מקורבי נתניהו בקשר פסול עם בזק. זימונו של ראש הממשלה לחקירה באזהרה ייבחן בהתאם לעדויות החדשות בפרשה
רועי ינובסקי
18 בפברואר 2018
07:37
עודכן ב 11:39

המשטרה עצרה הבוקר (ראשון) כמה חשודים בפרשת בזק, המכונה גם תיק 4000, ובהם בכירים בחברה ומקורבים לראש הממשלה בנימין נתניהו. המעצרים בוצעו לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה הורה על השלמות חקירה בתיק, בעקבות מידע חדש שהתגלה על מעורבות לכאורה של מקורבי נתניהו בקשר פסול עם בזק. כמו כן, שני בכירים לשעבר בלשכת נתניהו ובכיר לשעבר באתר "וואלה" זומנו לעדות פתוחה במשטרה.

על חקירת הבכירים בפרשה פורסם לראשונה בכאן חדשות. בין השאר, המשטרה בודקת אם ראש הממשלה נתניהו ובעל השליטה בבזק, שאול אלוביץ', גיבשו ביניהם עסקה שכללה קבלת הטבות רגולטוריות בתמורה להטיית הסיקור באתר "וואלה" שהיה בבעלותו של אלוביץ'. בכאן חדשות פורסם כי בכירים באתר ובסביבתו של נתניהו צפויים למסור אף הם עדות בפרשה. בהתאם לעדויותיהם, ייבחן זימון של ראש הממשלה לחקירה באזהרה.


לאחרונה פרסם פרשן כאן חדשות מרדכי גילת כי היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הורה על השלמות חקירה בתיק בזק, שבמסגרתן נבדק הקשר בין הטבות רגולטוריות שקיבלה החברה לבין הטיית הסיקור באתר וואלה של נתניהו ובני משפחתו. מנדלבליט סבור שחומרי החקירה מעלים חשד סביר שהייתה עסקה של "תן וקח", בדומה לעסקה שהתגבשה בתיק 2000.

מי שצפוי לשמש כאחד העדים המרכזיים בפרשה הוא מנכ"ל וואלה, אילן ישועה. אלוביץ' צפוי להיחקר פעם נוספת תחת אזהרה. אם וכאשר יאומתו החשדות המעודכנים, צפויה הרשות לניירות ערך להזמין לחקירה גם את נתניהו. 

מטעמו של ראש הממשלה נמסר בתגובה לטענות כי פעל למען בזק בתמורה להטיית הסיקור באתר וואלה: "עוד טענה שקרית נגד ראש הממשלה נתניהו. ראש הממשלה לא פעל לטובת אלוביץ׳ ובזק, לא עבור סיקור חיובי ולא עבור שום דבר אחר. בעוד שטענה כוזבת זו זוכה לכותרות ענק בתקשורת, כמעט שאין אזכור בתקשורת לפעולתם של עשרות חברי כנסת לטובת החוק לסגירת עיתון ישראל היום, תמורת סיקור אוהד ומלטף מנוני מוזס. איזו צביעות".