יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

לפיד: יש יותר ניידות משטרה ליד ביתי אחרי המתקפה עליי בליכוד

יו"ר יש עתיד לכאן רשת ב': "הם לא מפחידים אותי, אי אפשר לאיים עליי". על ההמלצות והחקירות נגד ראש הממשלה: "ברור שהמצב הזה לא מאפשר לו לתפקד"
מערכת כאן חדשות
18 בפברואר 2018
09:24
עודכן ב 09:59

יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, אמר הבוקר (ראשון) כי ניידות משטרה מסתובבות יותר ליד ביתו בעקבות המתקפות עליו מצד נבחרי ציבור מהליכוד, זאת לאחר שפורסם בהמלצות המשטרה נגד ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כי נתן עדות במהלך החקירות. בראיון לתכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב' טען לפיד כי "הם לא מפחידים אותי, אי אפשר לאיים עליי. אין להם במה לאיים עליי".

לדברי לפיד, "ביקשו ממני לתת עדות, אז נתתי עדות. זו חובה אזרחית. כל אזרח הגון ושומר חוק שמזמינים אותו לתת עדות, נותן עדות. ראש הממשלה אומר: 'אני מקבל המלצות ולפיד מקבל מחיאות כפיים'. אולי זה בגלל שאתה קיבלת מיליון שקל ואני הגנתי על הקופה הציבורית? אולי זה בגלל שכל אחד מבין שלא מקבלים מיליון שקל בלי משהו בתמורה?".

על דבריו של יו"ר הקואליציה, דוד אמסלם, שכינה אותו "שטינקר", אמר לפיד כי "ככה מדברים עבריינים. זה דיבור של משפחות פשע - לא של מפלגת שלטון. מה הם עשו לליכוד? שיתביישו להם. אל תאיימו עליי, אין לכם עם מה לאיים עליי".

באשר להתפתחויות בתיק 4000 אמר שר האוצר לשעבר כי "אני לא מכיר את תיק בזק ולא עסקתי בכך כשהייתי במשרד האוצר. מה שברור לכל אדם זה שההצטברות הזו לא מאפשרת לראש הממשלה לתפקד. שיעשה מה שהוא חושב – הוא יכול להתפטר, הוא יכול לצאת לנבצרות ולמנות ראש ממשלה זמני. שיגדיר את זה כחופשה ואז אין חילופי שלטון, וחילופי שלטון ייערכו בקלפי, גם אני מעדיף לנצח אותו בקלפי".

עוד אמר לפיד כי "תיק 4000 הוא לא התיק הכי חשוב. התיק הכי חשוב היה ונשאר תיק הצוללות, שהוא נוגע בביטחון המדינה. כבר הודיעו שיזמינו אותו לעדות והיא תהפוך לחקירה. אמרתי את זה לאורך כל הדרך. איך קרה שמאשרים מכירה של צוללות מתקדמות למצרים, ושר הביטחון לא יודע, ומשרד הביטחון לא יודע והרמטכ"ל וצה"ל לא יודעים, וזה לא מובא לקבינט?".

הבוקר התראיין לכאן רשת ב' גם שר הביטחון והרמטכ"ל לשעבר, משה יעלון, שהתייחס בתכנית "קלמן-ליברמן" להמלצות המשטרה. הוא אמר כי "נתניהו היה צריך לקבל אחריות, להתפטר או לצאת לנבצרות. אחרי שהוא לא עשה כך, ואף אחד ממובילי הקואליציה לא לקח אחריות, אז נמתין להליך המשפטי ונסמוך על כוחות אכיפת החוק".