קריסת המנוף על הרכב
צילום: מגן דוד אדום

בת 52 נהרגה מקריסת מנוף על רכבה בכפר סבא; 3 עוכבו לחקירה

מותה של האישה, תושבת תל אביב, נקבע במקום. מפעיל המנוף, ממונה הבטיחות ואחראי בטיחות באתר הבנייה עוכבו לחקירה. המנוף נכנס לשימוש לפני 34 שנה, ומשקל החלק שנפל - יותר מטונה
שרון עידן
18 בפברואר 2018
17:03
עודכן ב 22:33

ההרוגה בקריסת המנוף היום (ראשון) בכפר סבא היא נטע רוטמן בת 52, תושבת קרית אונו - נשואה ואם לשני ילדים. היא עסקה בנגישות מבנים לנכים. המנוף קרס על רכבה סמוך לאתר בנייה. מפעיל המנוף, תושב בנימינה בן 60, ממונה בטיחות ואחראי על אתר הבנייה עוכבו לחקירה. 

המנוף קרס ברחוב התחנה בעיר. כוחות משטרה, חילוץ והצלה הוקפצו למקום. חובשים ופרמדיקים של מגן דוד אדום שהוזעקו למקום קבעו את מותה של האישה בזירה.

לכאן חדשות נודע כי המנוף שקרס ישן מאוד ונכנס לשימוש כבר בשנת 1984. החלק שנפל, ראש המנוף, שוקל יותר מטונה. כרגע לא יפונה מהמקום עד חקירה של משרד העבודה והרווחה, במקביל לזו של המשטרה.


מותה של האישה נקבע במקום. זירת קריסת המנוף, היום

תגובת העמותה "קו לעובד" מפרויקט "נרתמים" למאבק בתאונות עבודה בבניין: "זה היה ענין של זמן עד שההפקרות שבתוך אתרי הבנייה תזלוג מחוץ לגבולות אותם אתרים, ותתחיל לגבות מחיר יקר גם מהציבור ולא רק מעובדי הבניין".

מהעמותה נמסר עוד כי בשמונה השנים האחרונות קרסו 21 מנופים. "התאונה שהתרחשה נגרמה כתוצאה מקריסת עגורן נייד. על חלק מהתאונות האלה נודע למשרד העבודה, המופקד על בטיחות במקומות העבודה, רק לאחר שנים", אמרו בקו לעובד והוסיפו כי "כמעט מחצית מקריסות העגורנים התרחשו בקרב מנופים ישנים שיוצרו בשנות ה–70 וה–80".

לפי מסמך שהכין מרכז מחקר ומידע של הכנסת, מתוך 1,447 מנופים עם רישיון פעיל בישראל — 12% יוצרו בשנות ה–70 ו–17% יוצרו בשנות ה–80. כמו כן, יש רק שישה בודקים שאחראים על בדיקה בטיחותית של כ–1,800 מנופים בארץ. חוסר תיאום בין משרד העבודה למשרד התחבורה מביא לכך שיש יותר מ–350 מנופים פעילים כיום ללא רישיון, ולרשויות לא ברור אם הם תקינים בטיחותית.