בזק
צילום: קובי גדעון, פלאש 90

פרשת בזק: למשטרה מאות התכתבויות בין מקורבי נתניהו לבכיר בוואלה

ראש הממשלה, שיידרש לחקירה נוספת, פעם עוד תגובה: "ההחלטות לגבי בזק - באישור גורמי מקצוע". נבדקת הטענה ולפיה רעייתו שרה העבירה מסרים דרך מקורבת לבעל השליטה בבזק שאול אלוביץ'
רועי ינובסקי
18 בפברואר 2018
20:40

ראש הממשלה בנימין נתניהו יידרש לחקירה בפרשת בזק – כך פורסם הערב (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11. בפרשה, המכונה תיק 4000, חלה היום התפתחות משמעותית עם מעצרם והארכת מעצרם של בכירים בבזק ומקורבי נתניהו.

לכאן חדשות נודע כי בידי המשטרה מאות התכתבויות מפלילות לכאורה בין מקורבי נתניהו לבכיר בוואלה! NEWS, המתארים על פי החשד את השיטה שבה פעלה הטיית הסיקור. בנוסף לכך, נבדק אם שרה נתניהו העבירה מסרים דרך מקורבת לבעל השליטה בבזק ובוואלה, שאול אלוביץ', על מנת שזו תפעל למענה.


נתניהו הגיב היום פעמיים על ההתפתחויות בפרשה. "עוד חקירת סרק בלחץ התקשורת", אמר בתום מסעו למינכן. "מסע הציד התקשורתי נמשך במלא עוזו. אחרי שיצא האוויר מהתיקים 1000 ו-2000, ואחרי שמתברר שאין בכלל אוויר ב-3000, התקשורת יצרה לחץ כביר לייצר בלון חדש - 4000. גם ממנו יצא כל האוויר".

בתגובתו השנייה הדגיש כי כל מעשיו גובו על ידי הגורמים הרלוונטיים. "כל ההחלטות שהתקבלו בעניין בזק היו בהתאם להמלצות של ועדות מקצועיות ושל גורמים מקצועיים", הדגיש. לדבריו, לא נעשתה שום פעולה לטובת בזק. "משרד המשפטים הבהיר בדוח מבקר המדינה ביחס לבזק: 'רה"מ לא קיבל החלטות שנויות במחלוקת... לא הייתה החלטה שהיטיבה עם בזק באופן ספציפי שניתן היה להצביע עליה כהחלטה שעשויה להיות שנויה במחלוקת, וככזו שעשויה להיות נעוצה בפגם של ניגוד עניינים'. לכן מדובר בבועה מלאכותית שגם היא תתפוצץ".


בתוך כך, פרסם פרשן כאן חדשות מרדכי גילת כי מנכ"ל וואלה! NEWS אילן ישועה קיבל מסרים בכתב ובעל פה, והיה נתון לחצים כבדים מאוד מצד אנשי ראש הממשלה. נחשף כי לפני שנתיים, פנה עיתונאי בכיר באתר, לאחר פרסום תחקיר של עיתונאי "הארץ" גידי וייץ בעניין, והזהיר כי יחסי "תן וקח", במסגרתם האתר מעניק סיקור חיובי לנתניהו בתמורה להטבות רגולטוריות, מהווים שוחד. לטענת הגורם, לאחר האזהרה, הנושא נלקח בחשבון, אך הלחצים מסביבת נתניהו לא פסקו.


בבית משפט השלום בתל אביב התנהל היום דיון בעניינם של חמישה חשודים בפרשה, בהם בכיר בחברה ואדם המקורב לראש הממשלה, שחשודים בעבירות שוחד. בית המשפט האריך את מעצרם של הבכיר, של אשתו, של אדם המקורב לו ושל יועץ תקשורת לשעבר של ראש הממשלה בחמישה ימים .

הוארך בחמישה ימים גם מעצרו של חשוד נוסף, המקורב לנתניהו. העבירות שבהן הוא חשוד הן: קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים, לקיחת שוחד ושיבוש מהלכי חקירה ומשפט. נציג של רשות ניירות ערך אמר במהלך הדיון כי הפרשה שבמסגרתה הוא נחקר היא פרשה חדשה ואחרת מזו שעליה נחקר בחקירותיו הקודמות.

מעצרו של בכיר נוסף בבזק הוארך בארבעה ימים. הוא חשוד בקבלת דבר במרמה, עבירות מנהלים בתאגיד, עבירות על חוק איסור הלבנת הון ומתן שוחד. השופטת קיבלה באופן חלקי את בקשת המעצר של המשטרה ורשות ניירות ערך וקבעה כי "לא ניתן להתעלם מהעובדה כי יש הבחנה בין עניינו לבין המעורבים האחרים שבהם דנו היום".