זירת קריסת המנוף בכפר סבא
צילום: מגן דוד אדום

הוארך ביומיים מעצרו של המנופאי מכפר סבא; חשוד בגרימת מוות ברשלנות ובאחזקת סמים

מחקירת המשטרה עולה כי המנוף, שקריסתו גרמה למותה של נטע רוטמן, הוזנח ולא טופל כראוי - למרות בדיקה שנערכה לאחרונה ובה נמצא תקין. למפעיל 15 הרשעות קודמות
מורן שכניק ושרון עידן
19 בפברואר 2018
10:44
עודכן ב 12:07

בית משפט השלום בפתח תקווה האריך היום (שני) ביומיים מעצרו של אסף משה, מפעיל המנוף שקרס אתמול והביא למותה של נטע רוטמן בת ה-52 מקריית אונו. במשטרה בודקים אם המפעיל, תושב בנימינה בן 60, שהוא גם בעל המנוף שקרס, השתמש במהלך העבודה בסם מסוג קנאביס שנמצא ברשותו כשנלקח לחקירה. הוא חשוד בגרימת מוות ברשלנות ובאחזקת סמים. יש לציין גם כי לחשוד 15 הרשעות קודמות בעבירות אי קיום צווי משפט, עבירות על חוק הבנייה, עבירות רכוש והונאה.

כמו כן, מחקירת המשטרה עולה כי המנוף לא היה בפעילות תקופה ארוכה וכנראה כתוצאה מהזנחה וממצב תחזוקה ירוד אירע כשל טכני שגרם לקריסה. כפי שפורסם אתמול בכאן חדשות, המנוף היה ישן מאוד ונכנס לשימוש כבר בשנת 1984.

 

בדיון בהארכת מעצרו ציין עורך דינו של המנופאי כי הרישיון של המנוף בתוקף. עוד נטען כי לפני חודש נערך תסקיר בדיקה של המנוף, ציוד המנוף נבדק לפני כחודש וחצי, ולפני שישה ימים נבדק כל ציוד המנוף בדיקה נוספת.

השופט ארז מלמד אמר כי אין כל הגבלה בחוק לגילם של מנופים המותרים לשימוש, אך מנופים ישנים מועדים לפורענות נוכח התעייפות החומר. עוד אמר השופט כי גיל המנוף לא מעיד בהכרח על מצבו וייתכן שמדובר במנוף ישן המטופל כראוי, במיוחד לאור העובדה שהמנוף עבר בדיקות תקופתיות ונמצא תקין. לצד זאת ציין השופט כי היעדר אכיפה בענף הבנייה מוביל ל"מחלת הנפילה" הפוקדת מנופים בישראל לעתים די קרובות, ולכך מתווסף החשד שהמפעיל עשה שימוש בסם במהלך או בסמוך לקריסת המנוף.

המנוף קרס ברחוב התחנה בכפר סבא. כוחות משטרה, חילוץ והצלה הוקפצו למקום. חובשים ופרמדיקים של מגן דוד אדום קבעו את מותה של רוטמן בזירה. כמו כן, תקרית זו מצטרפת לשש תקריות שונות באתרי בנייה בישראל הקשורות לקריסת מנופים. רק לפני שנה התרסק מנוף בבת ים וגרם לפציעתם של שלושה בני אדם.

רון ירמיהו, מנופאי ואיש צוות הדוברות של ארגון המנופאים, אמר הבוקר בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב' כי "המקרה הזה הוא לא דבר חדש ולא מפתיע. יש בעיה קשה של הזנחה מצד הרשויות ומצד הרגולטור. אף גוף לא חוקר את הנושא, ואין מפקחים.

"יש סך הכל 13 מפקחים על כאלף מנופים בארץ, ושליש מהמנופים ישנים וללא רישיון. כולנו מתריעים על המצב כל יום וזה לא עוזר. כשאני עולה על המנוף אני חושש, ויותר מזה, אני לא נותן לילדים שלי לעבור מתחת למנוף. אני מציע לכל אחד בישראל לנהוג כך". 

אתמול נמסר מהעמותה "קו לעובד" מפרויקט "נרתמים" למאבק בתאונות עבודה בבניין: "זה היה ענין של זמן עד שההפקרות שבתוך אתרי הבנייה תזלוג מחוץ לגבולות אותם אתרים, ותתחיל לגבות מחיר יקר גם מהציבור ולא רק מעובדי הבניין".