שר החינוך, נפתלי בנט
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

בנט: "לא ניקח חלק בהחלפת נתניהו, יש ממשלה לאומית טובה"

שר החינוך גיבה את ראש הממשלה לאחר המלצות השוחד נגדו, והפעם נמנע מלבקר אותו על התנהלותו הערכית: "לנתניהו עומדת חזקת החפות, נמשיך לתמוך בו"
גיא מולדבסקי
19 בפברואר 2018
17:50

שר החינוך, נפתלי בנט, אמר הערב (שני) כי הוא לא מתכוון להפיל את הממשלה בעקבות המלצות השוחד של המשטרה בשני התיקים נגד ראש הממשלה, בנימין נתניהו. בניגוד לתגובתו יום לאחר פרסום ההמלצות, נמנע הפעם בנט מלהעביר ביקורת מוסרית על התנהלות נתניהו.

"בפן הערכי -  יאמר הבוחר את דברו", אמר שר החינוך. "בפן הפלילי - עומדת לראש הממשלה חזקת החפות. לכן, ממשיכים לתמוך בממשלה הזו בראשות נתניהו", הוסיף.

לדברי בנט, "זו ממשלה לאומית טובה. לא נהיה חלק משום מהלך להחלפת נתניהו או לנבצרות כי יש לנו ממשלה לאומית טובה בהובלת בנימין נתניהו".

בשבוע שעבר התייחס בנט להמלצות המשטרה נגד נתניהו ואמר כי "קבלת מתנות בהיקף כה רחב לאורך כל כך הרבה זמן, אינה עומדת בציפיות של אזרחי ישראל". עם זאת, שר החינוך הוסיף כי לראש הממשלה עומדת חזקת החפות וכי החליט להמתין להחלטת היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בתיקים נגדו.

יו"ר הבית היהוד אמר אז כי "כחבר בשתי ממשלות נתניהו, אני יכול להעיד שראש הממשלה מנהל את ענייני המדינה באופן ראוי ותקין. אין לי ספק שלעולם לא יפגע בביטחון ישראל למען מטרה זרה".

בשבוע שעבר פרסמה המשטרה את המלצותיה בתיקי נתניהו. על פי ממצאי המשטרה, נמצאו ראיות להעמיד לדין את ראש הממשלה בגין שוחד בתיקים 1000 ו-2000. בנוסף לכך, קבעה המשטרה כי יש להעמיד לדין בגין שוחד גם את איש העסקים ארנון מילצ'ן ומו"ל ידיעות אחרונות, נוני מוזס. מהחקירה עלה כי יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, נתן עדות מכריעה בחקירות נתניהו וייתכן כי ישמש עד תביעה נגדו.