מל"ט מסוג MQ-1Cs
צילום: צבא ארצות הברית, מתוך ויקיפדיה

דיווח: ארצות הברית תפרוס מל"טים להתנקשות במנהיגי קוריאה הצפונית

לפי עיתון בקוריאה הדרומית וושינגטון תעביר 12 מל"טים למדינה שמיועדים גם לתקיפת מתקני טילים. בנוסף, המדינות יערכו תרגיל משותף לפני חודש אפריל
עמיחי שטיין
20 בפברואר 2018
16:59

ארצות הברית מתכננת לפרוס בקוריאה הדרומית מל"טים שיאפשרו לה להתנקש בחייהם של מנהיגי קוריאה הצפונית, כך דווח היום (שלישי) בעיתון הנפוץ ביותר במדינה 'צ'וסון'. לפי הדיווח כבר בחודש הבא הם יועברו למדינה.

אולימפיאדת החורף: התקרבות היסטורית בין קוריאה הצפונית והדרומית

מדובר ב-12 מל"טי תקיפה מסוג "MQ-1Cs", באמצעותם יוכלו האמריקנים גם לתקוף נקודתית את מתקני הטילים של קוריאה הצפונית. המטוסים שיגיעו יאוחסנו במתקן צבאי שבנייתו הושלמה בחודש שעבר.

בשבועות האחרונים דיווחו כלי תקשורת בארצות הברית שממשל טראמפ מחפש דרכי תקיפה בקוריאה הצפונית, למטרות מניעה או כאמצעי ענישה. אבל מדובר בתקיפות שלא יגררו מלחמה כוללת. האמריקנים מדברים על המתקפות שיובילו להשפלה אבל לא יגרמו לפגיעה ממשית.

בתוך כך, דרום קוריאה וארצות הברית צפויות להכריז על תרגיל צבאי משותף, שיתקיים לפני חודש אפריל. מדובר בתרגיל שתוכנן בעבר אך נדחה עד לאחר אולימפיאדת החורף המתקיימים בפיונגצ'נג. בעקבות ההחלטה על הדחייה הסכימו בקוריאה הצפונית לקיים לראשונה שיחות רשמיות עם שכנתה מדרום. ההודעה הרשמית צפויה על קיום התרגיל צפויה להתפרסם בין ה-18 במרץ, מועד הסיום של המשחקים הפאראלימפיים, לתחילת אפריל.