רוקפור
צילום: גאיה ס. טרטל

בחירות העורכים - כאן 88 | 20.2.2018

עדכון אחרון 20.2.2018
מערכת כאן
21 בפברואר 2018
16:48

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו.

רוקפור - עיר לבנה, חיים באפור

המשפט "רוקפור חוזרים" משקף כנראה יותר מהכול את מה שקורה לאחרונה עם ההרכב הוותיק הזה למרות שהם מעולם לא הלכו לשום מקום. זה התחיל בשנת 2014 בחזרה של אלי לולאי אחרי עשר שנות נתק, המשיך עם סינגל בעברית שכיכב ברדיו והופעות מלאות עד אפס מקום. אחר כך הגיעו חגיגות ה-20 לאלבום המופת "האיש שראה הכל", מופע המחווה לסיד בארט סולן להקת פינק פלויד בימיה הראשונים ומופע חגיגות 50 לקיץ האהבה. על כל הדברים המשמחים האלו העיבה העזיבה של המתופף איסר טננבאום, אבל את מקומו תפס איתמר לוי, לשעבר חבר להקת בום פם. ה-"חזרה" ממשיכה השנה עם אלבום חדש שמפיק דני רכט (שהפיק את האיש שראה הכל) ובאה לידי ביטוי במיוחד בשיר החדש שמספק נקודת מבט נוסטלגית על העיר תל אביב שהייתה ולא תחזור.

שרון קידושין - תשמור עליי

כמו יוצרים רבים במוזיקה הישראלית בשנים האחרונות, גם שרון קידושין עברה בכוכב נולד. למזלה, היא לקחה את הזמן כדי לחפש זהות עצמאית ועוד יותר למזלה היו כמה אנשים טובים שלקחו אותה תחת חסותה. אם זה ארקדי דוכין שאירח אותה כדרך קבע בהופעותיו או התמיכה והייעוץ האומנותי שהעניקו לה ברי סחרוף ושי צברי.  קידושין מוקפת באנשים הנכונים ובדרך הנכונה להפוך מפליטת ראליטי ליוצרת מקורית בפני עצמה.

Loma – Joy

לכל אחד זה קרה לפחות פעם אחת בחיים, לפחות פעם אחת התאהבתם במישהו או במישהי למרות שידעתם שזו טעות. בדיוק על זה כתבו חברי הטריו "לומה" את הסינגל החדש שלהם מתוך אלבום הבכורה שיצא החודש. לומה הם ג'ונתן מיבורג חבר להקת Shearwater, הזמרת אמילי קרוס ושותפה ליצירה דן דוסזינסקי (הם פעלו יחד תחת השם Cross Records).

INHEAVEN - Sweet Dreams Baby

השנים האחרונות במוזיקה הן בסימן חזרה לשנות ה-80 ושנות ה-90. אחרי שנים של השמצה ומבט מלא געגוע לשנות ה-60 וה-70 מגיעות פתאום להקות רטרו לשנות ה-80 ולאחרונה במיוחד לשנות ה-90. הסינגל החדש של הלהקה הלונדונית, INHEAVEN הוא כל כולו חזרה לסצנה האלטרנטיבית של שנות ה-90. אחרי שבשנה שעברה הם כבשו את האי הבריטי השנה הם מתפנים לצפון אמריקה ואם הם יצליחו שם אז השמיים הם הגבול.

ממשיכים איתנו מהשבוע שעבר (לקריאה נוספת):

בן גולן ודורון טלמון – עד האופק 
גבע אלון – דניאל 
גיל בר הדס – מה חשבת 
חן לב ארי – אוטם שריר הלב 
רועי פרייליך – זאב זאב 
Aimee Mann – Drive 
Chris Stapleton – Either Way 
Hatchie – Sure 
Isaac Gracie – Terrified 
Sam Fender – Play God 
Ty Segall – My Lady's On Fire

רשימת השירים שעלו לדיון העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il
(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)