ערן שחם שביט ורונית פוזננסקי כץ

ארדן על פרשת המסרונים: לבחון מחדש את תיק בזק

יו"ר לשכת עורכי הדין אפי נווה: "אי אפשר לקבל את זה"; מנהל בתי המשפט לשעבר משה גל: חוסר הבנה של התפקיד השיפוטי
מערכת כאן חדשות
26 בפברואר 2018
08:14
עודכן ב 09:14

"בעקבות מעשה כל כך חמור שזיהם את הליכי החקירה פרקליטות המדינה צריכה לעבור ראייה ראייה ולבחון את תיק בזק מחדש" - כך אמר הבוקר (שני) השר לביטחון הפנים גלעד ארדן בתכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב', בהתייחס לפרשת חילופי המסרונים בתיק בזק. משה גל, לשעבר מנהל בתי המשפט, אמר כי זהו חוסר הבנה של תפקיד השיפוט וכי לא שמע על מקרה דומה בעבר.

ארדן הוסיף כי "השופטת והתובע סיימו את דרכם במערכת המשפט. צריך לשקול גם חקירה פלילית נגד הצמד הזה. זהו אחד המקרים המזעזעים שנראו אי פעם ובו נחשף לעין הציבור מעשה מושחת מאין כמוהו הפוגע בזכויות האדם ברמה הגבוהה ביותר. יש פה פוטנציאל כל כך גבוה לפגיעה באמון הציבור שהעונש חייב להיות חמור ומידי ואי אפשר לחכות אפילו רגע אחד".

האזינו לראיון עם השר לביטחון הפנים גלעד ארדן:

בהתייחס לחקירות ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר השר כי הוא תומך בנתניהו ומקווה שהחקירות יסתיימו בלא כלום. ארדן אמר עם זאת כי "אני מגבה את המשטרה. המשטרה כגוף אינה מונעת מאינטרסים פוליטיים או מנהלת מסעות ציד. בגוף כזה יכולות להיות תקלות. כשזה קורה אני צריך להגיד את דעתי. זה לא אומר שאני פוסל את כל המערכת או שאין לי אמון במפכ"ל או במשטרה".

משה גל, לשעבר מנהל בתי המשפט, אמר כי לא שמע על מקרה דומה לזה בעבר. "אם הנתונים שפורסמו נכונים זהו מקרה קשה מאוד של פגם מהותי בהפעלת שיקול דעת שיפוטי. חוסר הבנה של התפקיד השיפוט. אם המצב נשאר כמות שהוא יהיה קשה מאוד לשופטת לשוב לשפיטה".

האזינו לראיון עם המנהל לשעבר של בתי המשפט משה גל:

לשאלה האם תיק בזק יכול להיסגר בגלל זיהום החקירה, השיב גל, כי "זו פרשה קשה מאוד. אירוע שיש בו כדי לפגוע קשות באמן הציבור במערכת בתי המשפט אבל זה לא מחליף עבריינות במעשה שאיננו עבריינות. אם בתיק מסוים יש לכאורה מעשים פליליים הם צריכים להיבחן וצריך להביא גורמים חדשים שיבדקו מחדש את המקרה. אם יחליטו שיש ראיות לכאורה צריך להמשיך עם התהליך".

השופטת בדימוס עדנה בקנשטיין אמרה בתכנית קלמן ליברמן כי "מה שהתגלה אתמול הוא עילה להרחקת השופטת והתובע מתפקידם. הכוח של מערכת המשפט הוא האמון בה. כששופט עושה דבר כזה הוא פוגע בקודש הקודשים של מערכת המשפטית. קיבלתי שוק. זה לא יעלה על הדעת. מדובר בשיח אסור. כשהייתי שופטת לא עלה בדעתי שמישהו יעז להתכתב איתי או שאענה לו. עורכי דין לא פונים אישית לשופט".

האזינו לראיון עם השופטת בדימוס עדנה בקנשטיין:

יו"ר לשכת עורכי הדין אפי נווה אמר בתכנית קלמן ליברמן כי "אי אפשר לקבל את זה. מדובר בשופטת מוערכת שחוץ מהפרשה הזו יש עליה ביקורות מצוינות. שופט לא אמור לתת תחושה שהמשחק מכור. בטח לא כשמדובר בדיני נפשות".

האזינו לראיון עם יו"ר לשכת עורכי הדין אפי נווה:

אתמול נחשף בחדשות 10 כי שופטת המעצרים בתיק בזק בבית המשפט בתל אביב, רונית פוזננסקי-כץ ונציג הרשות לניירות ערך בתיק, עו"ד ערן שחם-שביט, תיאמו לכאורה בווטסאפ את הארכות המעצרים של חשודים בפרשה.