השופטת פוזננסקי-כץ
אתר מערכת בתי המשפט

השופטת רונית פוזננסקי-כץ אינה מתכוונת להתפטר; מקורביה: "אין סיבה"

מקורבי השופטת שהתכתבה עם נציג הרשות לניירות ערך לפני דיון בתיק בזק, טוענים: "מדובר בשיחה נורמטיבית, בעלי עניין מנסים להכניס את השיחה למרחב לא מקובל"
תמר אלמוג
26 בפברואר 2018
22:00

מקורביה של השופטת רונית פוזננסקי-כץ אומרים הערב כי אין סיבה שהיא תתפטר - כך פורסם היום (שני) בחדשות הערב בכאן 11. עוד נחשף הערב בחדשות הערב כי מחר צפוי נציב תלונות השופטים לחקור את חוקרי להב 433 מצוות הטיפול בתיק בזק, כדי לאמת את טענות השופטת.

"מדובר בשיחה המצויה במרחב הנורמטיבי גם אם היתה חריגה של 'ארומה' ושל ' איך הדברים יכולים להישמע'", אמרו המקורבים. לדבריהם, "בעלי עניין מנסים להכניס את השיחה למרחב לא מקובל. כשרואים את כל התכתובת מבינים את ההקשר המלא והכשר שלה".

אתמול נחשף בחדשות עשר כי פוזננסקי-כץ התכתבה בווטסאפ עם נציג הרשות לניירות ערך בתיק, עו"ד ערן שחם-שביט, כשהשניים מתאמים לכאורה את הארכות המעצרים של חשודים בתיק בזק. בעקבות חשיפת המסרונים, פוזננסקי-כץ הודיעה לנשיא בית המשפט השלום בתל אביב, השופט אביחי דורון, כי היא מבקשת להשתחרר מניהול התיקים הנוגעים לתיק בזק.

ערן שחם-שביט ורונית פוזננסקי-כץ. צילום מסך

עו"ד שחם-שביט טען היום בחקירתו כי בניגוד לרושם שנוצר מהתכתבות הווטסאפ, חילופי המסרונים המלאים בינו לבין השופטת פוזננסקי כץ, שפורסמו בתכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב', מוכיחים שלא חשף דבר מעבר למותר.

השופטת פוזננסקי כץ טענה מצדה כי הקשתה על החוקרים בדיונים בלשכתה, וכי ובסך הכל הגרסה של שני הצדדים דומה. לדבריהם, ההתכתבות אולי בשפה לא נכונה לא ראויה אך היא אינה עבירה משמעתית או פלילית, כי היא עוסקת בדיון שהיה מתקיים ממילא בלשכה.

לדברי שחם שביט, היועץ המשפטי של מחלקת החקירות ברשות ניירות ערך, מדובר בפרשנות שגויה לדברים והוא רק התייחס לחילוקי הדעות בתוך צוות החקירה המיוחד. לדבריו זהו שיח לגיטימי ומקובל בין עו"ד לשופטת המקובל במעמד צד אחד, המדינה ובית המשפט. ומכיוון שאין לשופטת דרך אחרת שניתן לתקשר אתה כשהיא בלשכתה, לא עוזר או עוזרת, מתקשרים אתה באמצעות הטלפון הנייד.