בניין המועצה האזורית מטה יהודה
צילום: Ranbar, מתוך ויקיפדיה

ראש מועצת מטה יהודה יועמד לדין בעקבות איום על עדים ושיבוש חקירה

משה דדון ואחיו חשודים בכך שניסו להדיח גורמים המעורבים בפרשת השחיתות מלהעיד נגדם. ההעמדה לדין תתבצע בכפוף לשימוע
אמוץ שפירא
27 בפברואר 2018
14:32

הפרקליטות הודיעה היום (שלישי) לראש המועצה האזורית מטה יהודה, משה דדון, כי הוא יועמד לדין בכפוף לשימוע, בעבירות של הטרדה והדחת עדים איומים וסחיטה באיומים. בנוסף אליו גם אחיו, אבי דדון, בגין עבירות דומות. מדובר בחשדות שנחקרו בשבועות האחרונים.

ראש המועצה חשוד גם בפרשה אחרת בביצוע שורה ארוכה של עבירות ובהן עבירות מין, שוחד, מרמה והלבנת הון. על פי החשד, זמן קצר לאחר שחרורם ממעצר במסגרת אותה חקירה, יצרו השניים קשר עם אנשים שונים במועצה, והפיצו מסרים מאיימים ומטרידים בנוגע לאנשים שהעידו בעניינם במשטרה. זאת מתוך ידיעה שהמסרים יועברו לעדים. 

לפי החשד, הם עשו זאת במטרה להניע את העדים מלהעיד נגדם בבית המשפט בפרשת השחיתות, אם יוגש נגדם כתב אישום. זאת בניגוד להחלטת בית המשפט האוסרת עליהם ליצור כל קשר עם מי מהמעורבים בפרשה בנוגע לחקירה.

הדיווח בכאן רשת ב' לאחר מעצרם של דדון ואחיו:

בתקופה האחרונה אף נוקבו פעמיים צמיגי רכבה של אחת המתלוננות נגד משה דדון, שעל פי החשד ביצע בה עבירות מין. בעקבות האירוע הוגברו אמצעי האבטחה של המשטרה סביב המתלוננת. 

"אני מקבל מסרים מאיימים ביותר באמצעות חברים של ראש המועצה. אחד מהם אמר לי שראש המועצה ירדוף אותי כל חיי", סיפר אחד העדים. בנוסף אליו סיפר עד אחר כי עובדים במועצה הודחו מתפקידם בעקבות לחץ שהפעיל ראש המועצה, והמשטרה ניהלה חקירה שנמשכה חודשיים בה חיפשו ראיות אחר ראש המועצה ואחיו.