הנסיך ויליאם
צילום: אי-פי

ביקור מלכותי ראשון: הנסיך ויליאם יגיע לישראל בקיץ

יהיה זה ביקור ראשון של נציג משפחת המלוכה הבריטית. בהודעה הרשמית נכתב שהנסיך יגיע גם לירדן ול"שטחים הפלסטינים הכבושים". נתניהו: "יתקבל באהדה". אביו של ויליאם, הנסיך צ'רלס, הגיע לישראל לפני כשנה וחצי אך עשה זאת מטעמו האישי ולא מטעם בית המלוכה
גילי כהן
01 במרץ 2018
12:26
עודכן ב 20:53

הנסיך ויליאם, דוכס קיימברידג', יבקר בקיץ בישראל, בירדן וברשות הפלסטינית - כך הודיעה היום (חמישי) שגרירות בריטניה בישראל. ביקורו של הנסיך יהיה הפעם הראשונה מאז קום המדינה שנציג משפחת המלוכה הבריטית מגיע לארץ.

לפי הודעת השגרירות, הביקור ייערך לבקשת ממשלת הוד מלכותה. ההודעה ציינה עוד כי הביקור התקבל בברכה על ידי הרשויות בישראל, בירדן וברשות הפלסטינית. בהודעה של בית המלוכה נכתב כי הביקור יהיה בישראל, בירדן וב"שטחים הפלסטינים הכבושים". רעייתו של ויליאם, הדוכסית מקיימברידג' קייט מידלטון, לא תצטרף לנסיך בביקורו. כמו כן, עדיין לא נקבע מועד או משך הזמן שבו ישהה הנסיך בארץ.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בירך על הביקור הצפוי. "אנו מקבלים בברכה את ההודעה על הגעתו של הנסיך ויליאם לישראל. זהו ביקור היסטורי, ראשון מסוגו, והוא יתקבל כאן באהדה גדולה. הנחתי את מנכ"ל משרד החוץ לרכז את ההיערכות לקראת הביקור כדי להבטיח את הצלחתו", אמר.

גם נשיא המדינה ראובן ריבלין בירך על ההודעה וכתב בחשבון הטוויטר: "נחמה ואני שמחנו לשמוע על הודעתו של הנסיך ויליאם, דוכס קיימברידג'. אנו מברכים על הגעתו המתוכננת לביקור רשמי בישראל. אורח מיוחד מאוד, ומתנה מיוחדת לשנת העצמאות ה-70".

הנסיך צ'רלס, יורש העצר ואביו של ויליאם, הגיע לישראל באוקטובר 2016 כדי להשתתף בהלווייתו של שמעון פרס. עם זאת, הביקור אז נחשב לאישי מטעמו של הנסיך ולא לביקור רשמי מטעם בית המלוכה.