בנימין ושרה נתניהו
צילום: פלאש 90

נתניהו נחקר בתיק בזק; רעיית ראש הממשלה נחקרה באזהרה

הראיות, שהוצגו לראש הממשלה על ידי החוקרים שהגיעו למעונו, מחזקות את החשד לעבירת שוחד. בנוסף, נתניהו עומת עם עדויות כי מסר דיווחים כוזבים על קשריו עם אלוביץ', ועם עדותו של עד המדינה פילבר. שרה נתניהו נשאלה על מסרים שהעבירה לאיריס אלוביץ' בנוגע לוואלה ובזק. בסיום החקירה כתב בפייסבוק: "בטוח שלא יהיה כלום"
רועי ינובסקי
01 במרץ 2018
21:04
עודכן ב 14:01

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נחקר הבוקר (שישי) באזהרה בפעם הראשונה בתיק 4000 - תיק בזק. חקירתו התקיימה במעונו הרשמי בירושלים וארכה כחמש שעות. נתניהו עומת עם ראיות המוגדרות משמעותיות בתיק, שטרם נחשפו לו ולציבור, אך הוגשו לבית המשפט בדוח הסודי בהארכות המעצר של החשודים המרכזיים. ראיות אלה מחזקות את החשד לשוחד נגדו. רעייתו של ראש הממשלה, שרה נתניהו, נחקרה באזהרה ביחידת להב 433 במשך למעלה מחמש שעות. גם בכיר לשעבר במשרד התקשורת, המקורב לנתניהו, נחקר במקביל לראש הממשלה. לאחר חקירתו העלה נתניהו סרטון לעמוד הפייסבוק שלו, ובו אמר "אני מרגיש בטוח כי לא יהיה כלום".

נתניהו: "לא יהיה כלום!"

נתניהו עומת גם עם עדויות על כך שמסר דיווחים כוזבים ליועצים המשפטיים לממשלה, יהודה ויינשטיין ואביחי מנדלבליט, בהסדרי ניגודי העניינים שלו באשר לקשריו עם בעל השליטה בבזק לשעבר שאול אלוביץ'. על פי חלק מהעדויות, שקיומן נחשף השבוע בחדשות הערב בכאן 11, נתניהו המשיך לעסוק בענייני בזק גם אחרי שהצהיר לפני היועץ המשפטי לממשלה כי יפסיק לעשות זאת.

עוד צפוי היה נתניהו להיות מעומת עם עדותו של עד המדינה, מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר שלמה פילבר, שלפיה פעל אך ורק בהנחיית ראש הממשלה. זאת, בניגוד לטענת נתניהו כי לא היה מעורב בקבלת ההחלטות על בזק, ומי שקבע את ההחלטות היו גורמי מקצוע.

בזמן שנתניהו נחקר במעונו, הגיעה רעייתו למשרדי להב 433 בלוד, כדי להעיד באותה הפרשה - תיק בזק. נתניהו העידה על קשריה עם איריס אלוביץ', רעייתו של שאול אלוביץ', החשודה במתן שוחד בפרשה. כפי שנחשף בחדשות הערב בכאן 11, שרה נתניהו ניהלה ציר מקביל מול רעייתו של אלוביץ', שכלל העברת מסרים הנוגעים לרגולציה לבזק וגם לסיקור משפחת נתניהו באתר וואלה. 

מנכ"ל וואלה אילן ישועה אמר בחקירתו בתיק בזק כי הלחצים באתר להטות את הסיקור לטובת משפחת נתניהו החלו כבר לפני חמש שנים והוחרפו בחלוף השנים. לדברי ישועה, לאחר פרסום תחקיר בנושא של עיתונאי "הארץ" ב-2015, גידי וייץ, נאמר לו על ידי גורמים שהיו עמו בקשר כי בעל השליטה לשעבר בבזק, שאול אלוביץ' "מפיל" עליו את התיק וטוען כי הוא פועל על דעת עצמו וכי אלוביץ' עצמו אינו קשור לנעשה בוואלה. ישועה סיפר כי אותם גורמים אמרו לו כי אם ייחקר, יפנה אלוביץ' את החצים אליו. בעקבות אותה שיחה, מספר ישועה, החל להקליט את שיחותיו. במשטרה מתכוונים לעמת בימים הקרובים בין אלוביץ' לפילבר ולחפץ.

מטעמו של ראש הממשלה נמסר: "פייק ניוז. לא היו דברים מעולם. המשך ההדלפות המגמתיות והשקריות כנגד הגברת נתניהו, שמטרתן לפגוע בראש הממשלה ובשלטון הליכוד. ועוד ממשיכים לטעון שאין הדלפות, נכון?"