הסופה בחוף המזרחי בארה"ב
צילום: אי-פי

הסופה "ריילי" מכה במזרח ארה"ב: לפחות שבעה בני אדם נהרגו

תושבי מדינות החוף המזרחי סבלו ביממה האחרונה מרוחות עזות, שלג כבד והצפות שהביאה עמה הסופה "ריילי". בין ההרוגים גם שני ילדים שנפגעו מעצים שקרסו
סוכנויות הידיעות
03 במרץ 2018
16:54

סופה עזה פוקדת ביממה האחרונה את מדינות החוף המזרחי בארצות הברית. הסופה, אשר קיבלה מהחזאים את השם "ריילי", הביאה עמה רוחות חזקות, גשמים רבים, הצפות ושלג. נזקים רבים נגרמו היום (שבת) ואתמול בעקבות מזג האוויר הסוער, כאשר במדינות כמו אוהיו, מסצ'וסטס, וירג'יניה וניו יורק כ-2 מיליון בתי ובתי עסק נותרו ללא חשמל, ולפחות שבעה בני אדם נהרגו.

שני ילדים נהרגו מפגיעת עצים שקרסו. נזקי הספוה "ריילי" במסצ'וסטס (צילום: אי-פי)

הצפות בבוסטון. (צילום: אי-פי)

בין ההרוגים ישנם גם שני ילדים בני 6 ו-11. הילד בן ה-6 נהרג בעקבות עץ שקרס על ביתו בצ'סטר, וירג'יניה. הילד בן ה-11 נהרג גם כן מפגיעת עץ שקרס בעקבות הרוחות העזות ברוד איילנד. 

בפנסילבניה ובמסצ'וסטס סבלו מהצפות רבות ומשלג כבד, והוכרז על מצב חירום. מאות אנשי המשמר הלאומי סייעו לתושבים שנזקקו לחילוץ מכלי הרכב ומבתיהם. החזאים בארצות הברית כי ההצפות עלולות עוד לגרום לנזקים כבדים באזורים אלו.

בנוסף, כ-3,000 טיסות בוטלו, בעיקר באזור צפון מזרח ארצות הברית. שדות התעופה לה-גווארדיה וקנדי בניו יורק היו ביממה האחרונה בהשבתה כמעט מוחלטת.

כשני מיליון בתים פרטיים ובתי עסק נותרו ללא חשמל. (צילום: אי-פי)

נכון לעכשיו, החזאים המקומיים צופים כי הסופה תחל להיחלש כאשר הרוחות מתחילות להתרחק מהחוף, והגשמים והשלג ייפסקו בהדרגה. עם זאת, מזג האוויר באזור צפוי להמשיך להיות יחסית סוער גם ביממה הקרובה.