תליית בובות החיילים בירושלים
צילום: דוברות המשטרה

תליית בובות החיילים בירושלים: שני חשודים עוכבו לחקירה

השניים, בשנות ה-40 לחייהם, חשודים במעורבות בתליית בובות החיילים בבירה ביום שישי האחרון. ליברמן: "מזעזע שאף ח"כ לא גינה זאת"
משה שטיינמץ
04 במרץ 2018
13:30

המשטרה עיכבה היום (ראשון) לחקירה שני בני אדם בשנות ה-40 לחייהם, בחשד שהיו מעורבים בתליית בובות החיילים בירושלים שהתגלו בסוף השבוע אחרון. על אחת משלוש הבובות, שהוסרו על ידי המשטרה, נשפך חומר דליק.


הבוקר גינה שר הביטחון, אביגדור ליברמן, את תליית הבובות בשכונת מאה שערים בבירה ואמר: "הזעזוע שלי הוא כפול, גם מעצם העובדה שראינו בסוף השבוע בובה של חייל, תלויה מעל הגגות במאה שערים, וגם מכך שאף חבר כנסת ואף נציג של מפלגה חרדית לא גינה את המעשה".

ליברמן דיבר בפתח ישיבת הוועדה המשותפת לתקציב הביטחון, והוסיף: "זה לא יכול להיות. אפשר להתווכח על חוק הגיוס, אנחנו יכולים להתווכח על התקציב. זה שבמדינת ישראל, בירושלים בירת ישראל, מעל הגג, אנחנו רואים פעם אחר פעם בובה תלויה של חייל ואין שום גינוי מצד אף דמות פוליטית, אף מנהיג ברחוב החרדי - זה דבר חמור ביותר. אי אפשר לעבור על כך לסדר היום".

ליברמן פרסם גינוי גם שעות ספורות לאחר הסרת הבובות, וכתב בחשבון הטוויטר שלו: "‏מראה בובת החייל התלויה במאה שערים מזעזע. תפקידי כשר ביטחון להגן גם על מסיתים כאלה. תפקידי כאזרח להיאבק בהם פוליטית. תפקיד הרשויות לשים אותם מאחורי סורג ובריח. מצפה מראשי המפלגות החרדיות לגנות את המעשה".