צילום: פלאש 90

מנהל התיכון שבקבוק תבערה נזרק לעבר ביתו: "חושש לחיי, לא מגיע לעבודה"

מוחמד חליל לכאן רשת ב': "המשטרה לא עצרה עדיין חשוד אחד, אף שהכל מוקלט". אתמול הותקפה סייעת בגן ילדים בירושלים בידי אמו של אחד הילדים
מערכת כאן חדשות, לירן כוג'הינוף
06 במרץ 2018
13:33

בקבוק תבערה הושלך הלילה (שלישי) לעבר ביתו של מנהל בית הספר התיכון, דוקטור מוחמד חליל, ביישוב בענה שבגליל - זאת לאחר שהוא הותקף בשבת האחרונה גם בבית הספר שבו הוא מלמד. בעקבות האירוע האלים בבית הספר, השבית ארגון המורים ביום שני האחרון את הלימודים ביישוב למשך שעתיים.

בראיון לאסתי פרז בתכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב', סיפר דוקטור חליל על האירוע הקשה שעבר, ואמר כי הוא נמנע להגיע לבית הספר מחשש לחייו."מישהו זרק בקבוק תבערה לכיוון הבית. הבקבוק התפוצץ. הזמנתי משטרה שהגיעה למקום וחקרה את העניין", אמר חליל. לדבריו, הוא לא זיהה מי ביצע את הפעולה: "ראיתי מי זרק את הבקבוק אבל לא זהיתי. הייתי במרפסת. מישהו זרק, ישר הסתכלתי לכביש וראיתי מישהו שברח מהמקום. הוא נראה אדם צעיר". לדבריו, המשטרה עדיין לא עצרה אף חשוד.

דוקטור חליל אמר כי ייתכן והאירוע קשור לאירוע אלים אחר שנקשר אליו: "ביום שבת האחרון אחד ההורים הגיע לבית הספר לאחר שבנו שהושעה בעקבות התנהגות בלתי ראויה בטיול. למרות ששהשעיה הייתה בתיאום מלא ובהסכמת ההורה, הוא הגיע והתחיל לקלל ולאיים עליי ועל המורים. הוא אמר שהוא יהרוג וכל מיני מילים".

מנהל בית הספר המשיך וסיפר: "לאחר שההורה יצא מהחדר שלי לחצר בית הספר, אמרנו לתלמיד שזה לא מקובל עלינו, אבל אנחנו רוצים אותך בבית הספר כתלמיד מוצלח. לאחר שעה בערך, התלמיד חזר אליי לחדר ואמר שהוא רוצה לדבר איתי לחוד. אמרתי לו שאני בשיחה ועוד מעט אחזור אליו".

חליל הוסיף: "היה לי חשד שהוא הולך לתקוף אותי. יצאתי ושאלתי אותו 'מה קרה'. איך שהגעתי אליו, הוא התחיל לתקוף אותי ולתת לי סטירות ובעיטה. אחר כך התברר לי שאבא שלו אמר לו בחצר בפני התלמידים, 'אם אתה לא נותן היום מכות למוחמד, אל תגיע הביתה, אני אהרוג אותך'".

לדברי מנהל בית הספר, "זה מקרה יוצא דופן. אנחנו מבתי הספר המובילים מבחינת הישגים. בית הספר אצלנו ללא שמירה". הוא אמר כי הוא חושש לחייו: "רציתי ללכת לבית הספר , אבל המשפחה לא רצתה שאלך. אף חשוד לא עצור למרות שכל מה שקרה, היה מצולם במצלמות אבטחה".

האירוע של חליל מהווה עדות נוספת לאלימות במערכת החינוך. הבוקר פורסם בכאן רשת ב' כי אתמול הותקפה סייעת בגן ילדים בירושלים בידי אמו של הילדים בגן. הסייעת נזקקה לטיפול רפואי והיא סובלת מטראומה. בעקבות מקרה האלימות לא התקיימו הבוקר  לימודים בבתי הספר ובגני הילדים בשכונת בית צפפה.

בתוך כך, מליאת הכנסת אישרה אמש בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק להחמרת עונשם של הפוגעים בעובדי הוראה לחמש שנות מאסר. זאת, במקום עונש מירבי של שלוש שנים בחוק כיום. בדברי ההסבר לנוסח ההצעה נכתב בין היתר: "מוצע להחמיר בעונשם של תוקפי עובדי חינוך, כך שהוא יעמוד על חמש שנים, ללא צורך בקיומן של נסיבות מחמירות נוספות הנדרשות ביחס לתקיפת עובדי ציבור אחרים".