אנשי הפלג הירושלמי מפגינים בכניסה לירושלים

הכניסה לירושלים נחסמה על ידי מפגיני הפלג הירושלמי: "נמות ולא נתגייס"

המפגינים, שמשתייכים לפלג החרדי הקיצוני, מתעמתים עם המשטרה, שהפעילה "בואש" וזרנוקי מים כדי לפזרם. אחד המפגינים ענד על בגדיו טלאי צהוב, על אחד השלטים נכתב: "מדינה רודפת דת"
אוריה אלקיים ויואב קרקובסקי
08 במרץ 2018
18:19

מאות מפגינים חרדים מהפלג הירושלמי חסמו הערב (חמישי) את אזור גשר המיתרים בירושלים. זאת במחאה על מעצרו שלשום של תלמיד ישיבה חרדי, שהוגדר עריק לאחר שסירב להתייצב בבקו"ם. זוהי הפגנה ראשונה של אנשי הפלג הירושלמי נגד גיוס לצה"ל מאז פטירתו של הרב שמואל אוירבך, מנהיג הפלג, לפני כשבועיים.

המפגינים התעמתו מעת לעת עם הנהגים העומדים בפקקים ועם המשטרה, שהשתמשה באמצעים לפיזור הפגנות כמו ה"בואש" וזרנוקי מים. בין הכיתובים שאפשר היה למצוא על השלטים שנשאו אנשי הפלג החרדי הקיצוני: "נמות ולא נתגייס" ו"מדינה רודפת דת". אחד המפגינים ענד על בגדיו טלאי צהוב. 

הכניסה לירושלים באזור גשר המיתרים נחסמה לתנועה על ידי המפגינים @uriyaelk pic.twitter.com/bWhebW1wsz

במקביל, על רקע משבר חוק הגיוס, נועדו הערב נציגי מפלגות החרדים אריאל אטיאס, אורי מקלב ומאיר פורוש עם עורך דין פרטי הבוחן את הצעת החוק שגובשה אמש עם דינה זילבר המשנה ליועץ המשפטי לממשלה. אם יאשר עורך הדין את ההצעה, היא תובא לעיונם של הרבנים, כשההערכה היא כי הם יאשרו אותה. בינתיים, הורתה הערב שרת המשפטים איילת שקד שלא להמתין להסכמות פורמליות בנושא והנחתה את אנשי משרדה להעלות את חוק הגיוס של ש"ס לאישור ועדת השרים לחקיקה בשבוע הקרוב.