ניר חפץ
צילום: פלאש 90

נקודת המפנה בפרשת בזק - ההקלטות והמסרונים של מנכ"ל וואלה

חשיפה של חומרים מתוך ההקלטות והמסרונים שמסר אילן ישועה היה הדבר שקידם את התיק. החוקרים והפרקליטות התמקדו בימים האחרונים בגביית עדות מחפץ
תמר אלמוג
09 במרץ 2018
21:07

חשיפה של חומרים מתוך ההקלטות והמסרונים שהעביר מנכ"ל וואלה, אילן ישועה, הייתה נקודת המפנה בחקירות בפרשת בזק ובהפיכתו של ניר חפץ, יועץ התקשורת לשעבר של ראש הממשלה בנימין נתניהו, לעד מדינה. כך פורסם הערב (שישי) ב"חדשות השבוע" בכאן 11.

החומרים שמסר ישועה וכן עדויות משמעותיות, גם של עדי מדינה, הפלילו לכאורה את חפץ ובכך סייעו לקדם את התיק. בימים האחרונים חוקרים והפרקליטות התמקדו בגביית עדות מחפץ, ולא נחקרו החשודים המרכזיים בפרשה.

חפץ, חתם על הסכם עד מדינה ביום שני האחרון. חפץ אמר כי חתם על ההסכם גם מתוך דאגה למדינת ישראל. עוד פורסם כי הוא אמר למקורביו שנתניהו קיבל החלטות בעניינים ביטחוניים בהשפעה משמעותית של בני משפחתו ומקורביו - ובראשם בנו יאיר נתניהו. לדבריו, ייתכן שהחלטות אלה לא היו מתקבלות לולא הלחץ שהפעילו עליו בני משפחתו - ולא היו משפיעות על המדינה כפי שהשפיעו.

חפץ הצטרף למנכ"ל משרד התקשורת המורחק , שלמה פילבר, שחתם גם כן על הסכם עד מדינה לפני כשלושה שבועות. פילבר נחשב דמות מפתח מבחינת מערכת אכיפת החוק, בעיקר בכל הנוגע לקשריו של נתניהו כשר התקשורת עם אנשי עסקים. פילבר צפוי להעיד גם על קשרי נתניהו ו"ישראל היום", ולשפוך אור על מעורבות ראש הממשלה בנעשה בעיתון. בתמורה לעדותו, לא יישא עונש מאסר בפועל ועבודות שירות.