בנימין נתניהו ואביגדור ליברמן
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בכירים בקואליציה: ליברמן ונתניהו סיכמו על הקדמת הבחירות

מקורבי ראש הממשלה הכחישו את הדברים. שר הביטחון צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "יש רגעים שבהם צריך ללכת עם מה שאתה מאמין. זהו בדיוק הרגע", לפני פגישת נתניהו עם ראשי הסיעות החרדיות
מיכאל שמש, אוריה אלקיים ויואב קרקובסקי
10 במרץ 2018
21:08

בעקבות המשבר הקואליציוני, ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש בשעה זו עם ראשי הסיעות החרדיות, במטרה להגיע להבנות בנושא חוק הגיוס.

גורמים בקואליציה אמרו כי שר הביטחון אביגדור ליברמן סיכם עם נתניהו על הקדמת הבחירות, בתמורה לכך שתיק הביטחון יישאר בידיו גם אחריהן - כך פורסם הערב (שבת) בחדשות השבת. מקורבי נתניהו הכחישו את הדברים וטענו כי הוא לא מעוניין בבחירות ולא מתואם עם שר הביטחון. בסביבת ליברמן מסרו כי הטענות על דיל עם נתניהו הן קשקוש וכי ישראל ביתנו לא מעוניינת בבחירות. 


בערב הגיעו חברי הכנסת של דגל התורה למעונו של הרב גרשון אדלשטיין להתייעצות. אחר כך נפגשו גם עם הרב חיים קנייבסקי, שהעניק לחברי הכנסת אור ירוק למגעים עם ראש הממשלה.חברי הכנסת הסבירו כי הכל כעת תלוי בנתניהו, ואם הוא לא רוצה בחירות - יהיה ניתן להגיע להסדר כבר היום. נכון לשעה זו, ליצמן לא קיבל הנחייה ממועצת גדולי התורה של אגודת ישראל כיצד לפעול. 

יו״ר ש״ס אריה דרעי שוחח טלפונית בערב שבת עם הרב שלום כהן השוהה במקסיקו, וקיבל את הנחייתו כיצד לפעול בפגישה עם ראש הממשלה. במקביל, הורה השר דרעי ליו״ר הסיעה ח״כ יואב בן צור לקיים סבב שיחות עם שאר חברי מועצת חכמי התורה.

חברי הכנסת של דגל התורהחברי הכנסת של דגל התורה בהתייעצות אצל הרב אדלשטיין

מחר בצהריים ייפגש ראש הממשלה עם כל ראשי סיעות הקואליציה. מסביבתו נמסר כי ההעדפה שלו היא להמשיך את פעילות הממשלה עד סוף תקופת כהונתה, בנובמבר 2019.

שר הביטחון אביגדור ליברמן צייץ מוקדם יותר בחשבון הטוויטר שלו: "יש רגעים שבהם צריך ללכת עם מה שאתה מאמין. זהו בדיוק הרגע". אתמול תקף בחריפות את הצעת הפשרה סביב חוק הגיוס בחשבון הטוויטר שלו: "הצעת החוק המתגבשת כרגע היא לא פשרה, אלא כתב כניעה למעשה סחטנות. ישראל ביתנו תתמוך אך ורק בהצעת חוק שיגבשו מערכת הביטחון וצה"ל", כתב ליברמן.