צילום: ויקיפדיה CC BY-SA 4.0

1.8 מיליארד ש"ח: המדינה מכרה את תעש מערכות לאלביט

המשא ומתן בין משרד האוצר לאלביט נמשך מספר חודשים. ההחלטה על הפרטת תעש מערכות התקבלה על ידי הממשלה ב-2013
צח שפיצן
11 במרץ 2018
15:20

משרד האוצר הגיע היום (ראשון) להסכמה עם חברת אלביט על מכירת חברת תעש מערכות ב-1.8 מיליארד שקלים, בתוספת של מאה מיליון שקלים כתלות בתוצאות. המשא ומתן בין הצדדים נמשך מספר חודשים, בהובלת החשב הכללי באוצר, רוני חזקיהו. במגעים השתתפו גם רשות החברות הממשלתיות, אגף התקציבים, משרד הביטחון ורשות מקרקעי ישראל.

ההחלטה על הפרטת תעש מערכות התקבלה על ידי הממשלה ב-2013. בעקבות הליך תחרותי שפרסמה הממשלה למכירת החברה, בו נותרה אלביט כמועמדת יחידה, ביקשה הוועדה למכירת מניות המדינה מהחשב הכללי לנהל משא ומתן עם אלביט על תנאי המכירה.

במסגרת ההסכמות, תתחייב אלביט לפנות את מתחם רמת השרון ומתחמים נוספים באופן שיאפשר פיתוח של אלפי יחידות דיור בלב אזורי הביקוש, ולהקים מפעלים ברמת בקע בנגב שיקדמו את התעסוקה והפיתוח באזור זה. בסיכום נכללו גם הסכמות לגבי המשך התחרות בין התעשיות הביטחוניות הישראליות, וכן הגנה על משרד הביטחון כלקוח מרכזי למוצרי תעש.

שר האוצר משה כחלון אמר כי "הסיכום יאפשר בנייה של אלפי יחידות דיור בלב אזורי הביקוש". שר הביטחון אביגדור ליברמן אמר: "העברת מפעלי תעש מרמת השרון לרמת בקע תביא לנגב אלפי מקומות עבודה והשקעות במיליארדים".