בעל השליטה לשעבר ב"בזק", שואל אלוביץ'
צילום: פלאש 90

תיק בזק: אלוביץ' עומת לראשונה עם ראיות שסיפק ניר חפץ

בעל השליטה לשעבר בחברה המשיך לטעון בחקירה כי לא היה לו כל סיכום עם ראש הממשלה. במשטרה מתכוונים לעמת ישירות בינו לבין עד המדינה. גורמי אכיפה לכאן חדשות: "הקדמה של הבחירות לא תשפיע על החקירות"
רועי ינובסקי
11 במרץ 2018
20:58

בעל השליטה לשעבר בחברת בזק, שאול אלוביץ, נחקר היום (ראשון) ביחידת להב 433 של המשטרה בפרשת 4000 - כך פורסם בחדשות הערב בכאן 11. זוהי פעם הראשונה שאלוביץ' נחקר מאז שחתם יועץ התקשורת לשעבר של משפחת נתניהו, ניר חפץ, על הסכם עד המדינה ועומת עם חומרים שמסר.

אלוביץ', שנחקר לאחר שבוע שבו שהה במעצר בית, המשיך לדבוק בגרסתו. לטענתו, לא היה לו כל סיכום עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שנוגע לבזק ולאתר וואלה! NEWS.

בתוך כך, גורמי אכיפה אמרו לכאן חדשות כי הקדמה של הבחירות למועד בחודשים הקרובים, לא תשפיע כלל על החקירות שנוגעות לראש הממשלה. כך או כך, המלצות המשטרה בתיקים 3000 ו-4000 יוגשו ככל הנראה אחרי חודשי הקיץ, מועד הבחירות המסתמן.


ביום שישי האחרון פורסם ב"חדשות השבוע" בכאן 11 כי נקודת המפנה בחקירות בפרשת בזק, ובהפכיתו של חפץ לעד מדינה, הייתה חשיפה של חומרים מתוך ההקלטות והמסרונים שהעביר מנכ"ל וואלה, אילן ישועה. החומרים שמסר ישועה וכן עדויות משמעותיות, גם של עדי מדינה, הפלילו לכאורה את חפץ ובכך סייעו לקדם את התיק. בימים האחרונים חוקרים והפרקליטות התמקדו בגביית עדות מחפץ, ולא נחקרו החשודים המרכזיים בפרשה.

חפץ חתם על הסכם עד מדינה ביום שני האחרון. הוא טען כי חתם על ההסכם גם מתוך "דאגה למדינת ישראל". עוד פורסם כי הוא אמר למקורביו שנתניהו קיבל החלטות בעניינים ביטחוניים בהשפעה משמעותית של בני משפחתו ומקורביו - ובראשם בנו יאיר נתניהו. לדבריו, ייתכן שהחלטות אלה לא היו מתקבלות לולא הלחץ שהפעילו עליו בני משפחתו - ולא היו משפיעות על המדינה כפי שהשפיעו.

חפץ הצטרף למנכ"ל משרד התקשורת המורחק , שלמה פילבר, שחתם גם כן על הסכם עד מדינהלפני כשלושה שבועות. פילבר נחשב דמות מפתח מבחינת מערכת אכיפת החוק, בעיקר בכל הנוגע לקשריו של נתניהו כשר התקשורת עם אנשי עסקים. פילבר צפוי להעיד גם על קשרי נתניהו ו"ישראל היום", ולשפוך אור על מעורבות ראש הממשלה בנעשה בעיתון. בתמורה לעדותו, לא יישא עונש מאסר בפועל ועבודות שירות.