סגנית השר לשעבר פאינה קירשנבאום
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

עד המדינה במשפטה של פאינה קירשנבאום העיד נגדה: "שאלה אם העברתי את הכספים"

סגנית השר לשעבר היא הבכירה מבין המעורבים בפרשת השחיתות בישראל ביתנו. היא מואשמת בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, הלבנת הון ועבירות מס
צח שפיצן
12 במרץ 2018
11:12

בבית המשפט המחוזי בתל אביב ממשיכה הבוקר (שני) עדותו של עד המדינה מרדכי (מוצי) דהמן, לשעבר ראש המועצה האזורית מגילות, נגד סגנית השר לשעבר פאינה קירשנבאום. ביום השלישי לעדותו, העיד דהמן כי הזרים 240 אלף שקלים לאתר האינטרנט בשפה הרוסית "יזרוס", בתמורה להזרמת כספים קואליציוניים למועצה שעמד בראשה.

בעדותו אמר עד המדינה כי שוחח עם קירשנבאום על תשלומים לאתר האינטרנט - היא שאלה אותו אם כבר הועברו הכספים לאתר והוא השיב בחיוב. קירשנבאום נאשמת כי קיבלה שוחד בגין העברות שבוצעו לאתר האינטרנט ובתמורה דאגה להעברת מיליוני שקלים למועצה המקומית מגילות.

בחודש שעבר העיד בנה, טמיר קירשנבאום, במסגרת משפט נותני השוחד. בעדותו נשאל על שהותו במלונות יוקרה בניו יורק, שמומנה על פי החשד בידי גורמים שונים. לאורך הדיון השיב כי הוא "אינו זוכר מי שילם ומימן". קירשנבאום טען שחלק מהדברים שאמר בחקירת המשטרה הראשונית נגבו ממנו כאשר היה תחת השפעת סמים ולכן לא אמר בשעתו דברים מדויקים.

לפני כשבעה חודשים הוחלט על הגשת כתב אישום נגד סגנית השר לשעבר במסגרת פרשת השחיתות בישראל ביתנו. הפרקליטות טענה שקירשנבאום ניצלה את תפקידיה כעובדת ציבור ואת מעמדה, ובמיוחד את שליטתה על תקציבי מדינה (הכספים הקואליציוניים), כדי לדרוש שוחד ולקחת שוחד ממוסדות ציבוריים, מעמותות ומגורמים פרטיים. זאת, בדמות טובות הנאה פסולות עבורה או עבור בני משפחתה, עבור מפלגת ישראל ביתנו ועבור מקורבים, אליה או למפלגה.