שלי יחימוביץ'
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יחימוביץ': "נתניהו רוצה להשתמש בבחירות כמו עבריין נמלט"

בראיון לאסתי פרז בכאן רשת ב' האשימה חברת הכנסת מהמחנה הציוני את רה"מ בכך שהוא מוביל לבחירות בגלל חקירותיו. על יו"ר מפלגתה: "בוודאי שנלך עם גבאי עד הסוף"
בחצי היום
13 במרץ 2018
14:57

חברת הכנסת שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני) תקפה היום (שלישי) בחריפות את ראש הממשלה בנימין נתניהו על התנהלותו במסגרת המשבר בקואליציה, והאשימה אותו כי הוא מעוניין להביא לבחירות מוקדמות בגלל החקירות המתנהלות נגדו. בראיון לתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב' אמר חברת הכנסת: "יש כאן ראש ממשלה מכהן שרוצה לגרור את הקואליציה ואת האופוזיציה לבחירות כדי להיאחז במערכת הבחירות כקרנות מזבח של עבריין נמלט. הוא רוצה להמשיך לכהן מספסל הנאשמים לדורי דורות".

האזינו לראיון עם שלי יחימוביץ':

עוד אמרה יחימוביץ' כי "בעיני רוחו של נתניהו, שותפיו הקואליציוניים יסכימו לכל תנאי שלו. אבל אנחנו לא ניתן לזה לקרות". בתגובה לאמירת נתניהו אתמול במליאה כי האופוזיציה "חוששת" מבחירות, אמרה יחימוביץ' כי "זה שקר בוטה. אנחנו מתחילת השבוע ביקשנו להניח הצעות פרטיות לפיזור הכנסת, אך זה נמנע מאתנו בגלל התקציב".

יו"ר מפלגת העבודה לשעבר גם גיבתה את היו"ר הנוכחי, אבי גבאי, ואמרה: "בוודאי שנלך עם אבי גבאי עד הסוף. טוב לנו ללכת לבחירות כמה שיותר מהר, למרות הסקרים. אני יודעת שהסיטואציה היא מאוד נזילה ולכן אני לא חוששת. אני רוצה לומר לכל חבריי שיש להם כל מיני תוכניות הפיכה במפלגה – זו התנהגות התאבדותית, ואני מפצירה לא לנהוג בה".

גבאי עצמו גם התייחס לדשדוש מפלגתו בסקרים: "בכל מערכת בחירות, בשלושה חודשים הכל קורה. לפיד לא יכול להרכיב ממשלה, גם כשהוא חזק בסקרים. זה אנחנו או נתניהו", אמר יו"ר העבודה בראיון ל"הבוקר הזה" בכאן רשת ב'.

האזינו לראיון עם אבי גבאי:

על הסיכוי לבחירות אמר גבאי: "נבחר במועד הנכון לנו, לא זה שנכון לראש הממשלה. אנחנו צריכים לראות מה נוח לנו ומה נוח לעם ישראל. ישראל לא יכולה להתנהל לפי מה שנוח לנתניהו".