צילום: פלאש90, למצולמים אין קשר לכתבה

מספר הגברים שלקחו חופשת לידה הוכפל? כשמסתכלים על כל התמונה, הנתונים נראים אחרת

הביטוח הלאומי מתפאר בהכפלת חופשות הלידה לאבות, אבל מדובר עדיין במספרים אפסיים
הילה ויסברג
14 במרץ 2018
12:19
עודכן ב 15:22

קמפיין חדש של הביטוח הלאומי מציג בשורה לאבות ישראלים: "חופשת לידה לאב". ומתברר שהקמפיין הזה, מבחינתו של הביטוח הלאומי, מגיע גם עם קבלות: עלייה דרמטית, פי שניים, במספר האבות שלקחו חופשת לידה בישראל ב-2017. זה באמת נראה מרשים, כשמסתכלים על הגרף הזה:

אבל בואו נשים רגע את הדברים בפרופורציות, כי המספרים עדיין מזעריים. בביטוח הלאומי משווים בין המחצית הראשונה של 2017, התקופה שבאה לפני שינוי החקיקה שלכאורה הקנה "חופשת לידה לאבות" (החוק של ח"כ רחל עזריה), לבין התקופה שלאחריה. בתקופה הראשונה, של עד יוני 2017, 260 אבות שהו בחופשת לידה, ואילו במחצית השנייה של השנה - המספר כבר קפץ ל-500 אבות. וכמה נשים יצאו לחופשת לידה ב-2017? 128 אלף. תסתכלו על זה עכשיו שוב:

אז בואו נסתכל שוב על המספרים: 760 אבות בכל 2017, בהשוואה ל-128 אלף אימהות. ובאחוזים, האבות הם 0.6% מכלל היוצאים לחופשת לידה בישראל. ומה היה בשנים קודמות? בכל 2016 יצאו 520 אבות לחופשת לידה (0.4% מכלל היוצאים לחופשת לידה), וב-2015 המספר היה עוד יותר נמוך: 494 אבות. אז האם ניתן לייחס את העלייה במספר האבות שיצאו לחופשת לידה במחצית השנייה של 2017 לשינויי החקיקה? ממש לא בטוח. מה גם, שלא מדובר בכלל בשינויים קריטיים.

חופשת הלידה לאב היא על חשבון החופשה של האם

החוק של ח"כ עזריה מלפני שנה הוסיף שבוע נוסף, 15 במספר, לחופשת הלידה בישראל. החוק גם שינה את התנאים לחלוקת החופשה עם בת הזוג: בעבר, אב יכול להיה לקחת חופשה של שלושה שבועות לכל הפחות; כיום, המינימום הוא שבוע, צעד שאמור לעודד את האבות לקחת חופשת לידה, גם אם היא קצרה. לפי החוק החדש, האבות יכולים להיות יחד עם בת הזוג במהלך חופשת הלידה, אבל השהות הזו תקצר את חופשת הלידה שלה.

ובקיצור, אם אתם קוראים לחופשת לידה שבאה על חשבון תקופה קצרה ממילא של שלושה וחצי חודשים - "חופשת לידה לאבות", אז בכיף. אבל חופשה כזו לא באמת תביא להגדלה משמעותית בשיעורי המימוש שלה בקרב אבות מסיבה פשוטה: היא באה על חשבון החופשה של האם, ורוב הנשים לא רוצות לחלוק חופשה כה קצרה.

הפתרון: חופשת לידה ייעודית לאב

התופעה הזו לא ייחודית לישראל. מדינות רבות באירופה ניסו לעודד אבות לצאת לחופשת לידה, ללא הצלחה, עד שנמצא המודל שעבד. היום, ברוב מדינות OECD אבות מקבלים חופשה שמיועדת אך ורק להם - לרוב לא בשכר מלא, אלא חלקי. החופשה הזו היא לא חלק מהחופשה של האם, והם לא יכולים להתחלק בה איתה - היא נוספת על חופשת הלידה של האם, ואם הם לא מממשים אותה, היא פשוט נמחקת. המודל הזה נקרא Use it or lose it.

זה עובד: בגרמניה עלה שיעור האבות שמממש את חופשת הלידה ב-20 השנים האחרונות מ-3% ל-20% כיום. חופשת לידה כזו, שנעה בין יומיים בלבד ל-52 שבועות, קיימת בקוריאה הדרומית, יפן ואפילו פורטוגל, סלובניה ואסטוניה. האורך הממוצע של חופשת לידה לאבות ב-OECD הוא 8 שבועות. ישראל, אגב, היא בין 8 המדינות היחידות בארגון המדינות המפותחות שבהן החופשה הזו לא קיימת, לצד ארה"ב שבה אין שום סוג של חופשת לידה על חשבון המדינה.

אז למה הבשורה הזו לא מגיעה לכאן? כי חופשת לידה לאבות, היא דבר מאוד יקר. ההארכה של חופשת הלידה בשבוע עלתה לקופת המדינה רבע מיליארד שקל, מה גם שחופשה לאבות יקרה יותר, כי שכרם נוטה להיות גבוה יותר. אבל האמת היא, שאם כבר האריכו את חופשת הלידה בשבוע, אולי היה צריך לחשוב על השבוע הזה באופן אחר, ולהקצות אותו אך ורק לאבות. כי צמצום פערים בשוק העבודה לא קורה מעצמו, הוא דורש גם גיבוי ודחיפה מצד הממסד. וככל שהורות תתבסס כדבר ששייך לשני ההורים, ולא רק לאמא, כך נראה את הפערים האלה מתחילים להצטמצם.

hilaw@kan.org.il