ראש הממשלה, בנימין נתניהו
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

נתניהו צפוי להיחקר בתחילת שבוע הבא בתיק בזק

חקירת רה"מ, שהייתה אמורה להתקיים השבוע ונדחתה בשל מחלתו, תהיה הראשונה שבה יעומת עם החומרים שמספק עד המדינה ומקורבו ניר חפץ. במקביל, גם רעייתו שרה צפויה להיחקר, וייתכן שגם בנו יאיר
תמר אלמוג
21 במרץ 2018
12:56

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, צפוי להיחקר במשטרה ב"תיק בזק" ביום שני הקרוב. זו תהיה חקריתו השנייה של נתניהו, מאז הפך לחשוד בפרשת 4000.

ראש הממשלה היה אמור להיחקר כבר השבוע ולהיות מעומת עם החומרים שהעביר לאחרונה עד המדינה ניר חפץ, אך החקירה נדחתה בשל מחלה. לפי ההערכות גם הפעם רעייתו שרה תיחקר בפרשה. במקביל, ייתכן שגם בנו יאיר ייחקר. 

חקירתו הקרובה של נתניהו תהיה הראשונה מאז חתם מקורבם של הזוג ניר חפץ על הסכם עד מדינה. לפני מספר שבועות חתם חפץ על הסכם עד מדינה, במסגרתו יקבל חסינות מלאה, לא יועמד לדין, לא ייכלא, לא ייקנס ולא יספוג דין משמעתי או פלילי. בכך מצטרף חפץ למכל"ל משרד התקשורת המושעה, שלמה פילבר, ואל ראש הסגל במשרד ראש הממשלה לשעבר, ארי הרו, שהיו גם כן אנשי סודו של נתניהו וחתמו על הסכמי עד מדינה.

נתניהו: "לא יהיה כלום"

נתניהו ורעייתו נחקרו בתחילת החודש במשטרה בתיק בזק. הם עומתו עם תוכן ההודעות ששלחו בניהן רעיית רה"מ ואיריס אלוביץ', רעייתו של בעל השליטה לשעבר בבזק שאול אלוביץ'. כמו כן עומתו בני הזוג נתניהו עם ההקלטות שביצע מנכ"ל וואלה אילן ישועה.

יום לאחר מכן פורסם לראשונה בחדשות השבת כי נתניהו טען בחקריתו כי חתימתו על אישור עסקת "בזק" ו"יס" הייתה פורמלית בלבד, וכי מי שעסק בנושא בפועל היו שורה של גורמי מקצוע שדנו בנושא טרם העניין הובא לפתחו.