פעילי מפלגת מרצ
צילום: בן קלמר, פלאש 90

מתפקדי מרצ יבחרו היום יו"ר חדש

כ-32 אלף בעלי זכות הבחירה יכריעו בין ארבעת המועמדים שנשארו במרוץ. ח"כ תמר זנדרבג לכאן רשת ב': "תובעת שמרצ תהיה חלק מממשלת שמאל-מרכז". אבי בוסקילה: "יש גל מטורף של תמיכה בי"
זאב קם
22 במרץ 2018
09:53

31,680 מתפקדי מרצ יבחרו היום (חמישי) את יושב ראש המפלגה החדש שלהם. הקלפיות ייפתחו בשעה 12:00, והמתפקדים בעלי זכות ההצבעה יבחרו באחד מתוך ארבעת המתמודדים: תמר זנדברג, אבי בוסקילה, אופיר פז ודוד קשני. ההצבעה תהיה ממוחשבת ותימשך עד השעה 22:00, וכחצי שעה לאחר מכן צפויה ההכרזה על הזוכה.

חברת הכנסת תמר זנדברג אמרה הבוקר בראיון לשלום קיטל ונעמה סיקולר בכאן רשת ב': "אני חושבת ותובעת שמרצ תהיה חלק מממשלת שמאל-מרכז, ותהיה בה חלק משמעותי וחזק". היא הוסיפה כי "אני מאוכזבת מחברות שלנו באופוזיציה שבמו ידיהם נתנו לממשלה להמשיך לכהן".

הראיון המלא עם ח"כ תמר זנדברג:

הבחירות לראשות המפלגה קיבלו לפני כחודש תפנית דרמטית לאחר שיושבת הראש הנוכחית, זהבה גלאון, הודיעה על פרישתה מהמירוץ. מן קצר לאחר מכן הודיע יריבה לבחירות, חבר הכנסת אילן גילאון, כי הוא פורש אף הוא, מסיבות בריאותיות.

בהודעת הפרישה אמרה גלאון: "משיחות שהיו לי עם מתפקדים בכל רחבי הארץ בשבועות האחרונים הבנתי שהם רוצים הנהגה חדשה. פתיחת מרצ הייתה הצלחה אדירה ואני לא מתחרטת עליה לרגע. הייתי עושה את הכל שוב גם בידיעת המחיר האישי מראש".

הראיון עם המועמד אבי בוסקילה:

המרוויחה הגדולה מהמהלך הייתה חברת הכנסת תמר זנדברג, שהפכה למועמדת המובילה לתפקיד. זנדברג שזו לה כנסת שנייה בה היא מכהנת, היא הפרלמנטרית היחידה שעדיין בהתמודדות על ראשות המפלגה – וראשי מחנה גלאון כבר מתייצבים לצדה. בהמשך גם הפעיל החברתי אבי דבוש הודיע על הסרת המועמדות, והביע תמיכה בזנדברג.

גלאון התפטרה בנובמבר שנה שעברה מהכנסת, במטרה לשכנע את ממסד המפלגה להעביר מידיו את בחירת היו״ר והרשימה לכנסת לציבור הרחב בפריימריז. בזכות המהלך שקידמה, המפלגה הגדילה את מספר המתפקדים ב-70% עם 31 אלף חברים. עד היום היו שישה יושבי ראש למפלגה, מאז אוחדה בראשית שנות ה-90, שתיים מהן היו נשים.