חרדי
צילום: דוד כהן, פלאש 90

בדרום מתלוננים: מיסיונרים מתחזים לחרדים - ומנסים להמיר את דתם של התושבים

מעדויות שהגיעו לכאן חדשות מצד תושבים באשדוד, אשקלון וערים נוספות, אנשי דת נוצרים החובשים כיפות ולבושים בחולצות לבנות פועלים בשכונות חרדיות. "אפילו בתור חרדי האמנתי להם", אמר תושב
אסף פוזיילוב
22 במרץ 2018
15:18
עודכן ב 16:59

קבוצות של מיסיונרים נוצרים פועלות באחרונה בשכונות חרדיות בערים בדרום הארץ, כשהם מתחזים לחרדים, ומנסים להמיר את דתם של התושבים. כך עולה מתלונות שהגיעו לכאן חדשות מצד תושבים באשדוד, קריית מלאכי, אשקלון, קריית גת ושדרות.

חרדי תושב אשדוד סיפר היום (חמישי) לכאן חדשות כי המראה שלהם אמין. "אפילו אני בתור חרדי חשבתי שהם חרדים – היו להם כיפות, חולצות לבנות ומכנסיים שחורים וזקן קטן. רק כשהסתכלתי על החומר שחילקו הבנתי במה מדובר. זה פוגע ברגשות הדת שלי, מה שמדאיג זה כשהם פוגשים מישהו שלא חרדי ומצליחים לעבוד עליו".

מדובר בעליית מדרגה במאבק בין התושבים למיסיונרים. באחרונה הם אף מתחזים לחרדים, נכנסים לשכונות חרדיות, וכשהדלתות נפתחות ללא חשד – מתחילים ניסיונות השכנוע. לאט לאט, מספרים התושבים, הם מתחילים לדבר על הגאולה והמשיח. רק לבסוף הם מזכירים שמדובר במשיח הנוצרי.

מפיץ הברית החדשה עם כניסתו לשכונה חרדית בקריית מלאכי (למעלה), ובלבושו הרגיל (למטה)

סגן ראש עיריית קריית מלאכי חיים שטיינר אמר: "הייתי המום כשראיתי שהם בוחרים להיכנס דווקא לשכונת חב"ד. אם זה נשים – הן לבושות בחצאיות וחולצות צנועות, והגברים לבושים כמו חרדים. הם מסתובבים בקבוצות של שניים עד שבעה אנשים, ופותחים להם את הדלתות כי הם נראים חרדים".

בעקבות הפניות הרבות שהתקבלו בנושא, ממוקד הארגון "יד לאחים" נמסר כי יש מאמץ לעקוב אחרי התופעה, אולם לא תמיד בהצלחה בגלל ההתחזות המוצלחת.

בחודש דצמבר האחרון דווח בכאן חדשות על תופעה של מיסיונרים שמנסים להטביל נערים ממשפחות מצוקה בדרום. מלכה, אם חד הורית מאשקלון, נחרדה לגלות שבמשך שנה שני גברים מבוגרים השפיעו על בנה הצעיר בן ה-16 לעבור הטבלה ולהתחיל להתפלל לישו. לאחר שהצליחו לפתות אותו, השפיעו חברי הקבוצה גם על אחיו בן ה-17.

לפי תגובת המרכז לנפגעי כתות שנמסרה אז, סיפור זה הוא אחד מיני רבים. במרכז אמרו כי יש עשרות קבוצות מסוגים שונים של "יהודים משיחיים" בארץ, חלקן מוגדרות כתות, השאר לא, אבל גם כשלא מדובר בכת - מדובר בעבירה פלילית אם מנסים להמיר דת של קטין.

גם סביב המקרים ההם עלתה הטענה כי המיסינורים פועלים במרמה, תוך כדי שהם מתחזים ליהודים. דובר "יד לאחים" אמר אז כי "הבעיה שלנו היא לא עם הנצרות, יש לנו שיתוף פעולה גם עם מיסיונרים שמתנגדים לתופעה הזאת", הוא אמר. "הבעיה שהאנשים האלה מגיעים עם תחפושת של יהודים – מגיני דוד והתנ"ך – וכך מפתים ומרמים את הנערים, שאחרת לא היו מתקרבים אליהם".

תגיות:
חרדים