שר הביטחון אביגדור ליברמן
צילום: פלאש 90

נתניהו: "החלטות מועצת זכויות האדם של האו"ם - קרקס של אבסורד"

ליברמן: ההחלטה "נותנת לגיטימציה להחלטות האנטישמיות"; בין היתר אושר לבצע חרמות כלכליים על השטחים ואף נכללה קריאה לאמברגו נשק על ישראל
גילי כהן
24 במרץ 2018
17:35
עודכן ב 20:15

ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף הערב (שבת) את החלטות מועצת זכויות האדם של האו"ם שהתקבלו הלילה בעניין ישראל: ‏"עוד החלטות מנותקות מהמציאות של קרקס האבסורד שנקרא מועצת זכויות האדם", אמר נתניהו. "הגיע הזמן שישנו את השם ל'מועצה להחלטות נגד הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון'", הוסיף ראש הממשלה.              

גם שר הביטחון אביגדור ליברמן תקף בחריפות את מועצת זכויות האדם של האו"ם על חמש ההחלטות: "אין לישראל מה לחפש במועצת זכויות האדם של האו"ם. בעבר כשהייתי שר החוץ הובלתי החלטה לעזוב את המועצה אך לצערי כשסיימתי חזרנו לשם. הישיבה שלנו שם נותנת לגיטימציה להחלטות האנטישמיות והפארסה חייבת להיפסק", כתב בציוץ בחשבון הטוויטר שלו.


ההחלטות שאישרה מועצת זכויות האדם של האו"ם כוללות קריאה לצקת תוכן מעשי בהחלטה 2334 של מועצת הביטחון של האו"ם, לפיה ההתנחלויות אינן חוקיות. בתוך כך הוחלט שיש לבצע חרמות כלכליים על השטחים ואף נכללה קריאה לאמברגו נשק על ישראל. החלטה נוספות קראו להדגיש את מעמדה של רמת הגולן כשטח כבוש ולגנות את חוסר שיתוף הפעולה של ישראל עם חקירת מבצע "צוק איתן" על ידי האו"ם. לפני כחודשיים ניסחה המועצה "רשימה שחורה" של 206 חברות שפועלות ביהודה ושומרון.

לאחר אישור ההחלטות אמש אמרה שגרירת ארה"ב באו"ם, ניקי היילי, כי מדינתה ממשיכה לבחון את חברותה במועצת זכויות האדם של האו"ם ואמרה: "הסבלנות שלנו היא לא בלתי מוגבלת". בנוסף תקף היום דובר משרד החוץ עמנואל נחשון: "מועצת זכויות האדם היא בלוף, לעג למטרות האציליות שהיא מתיימרת לייצג", כתב בציוץ בחשבון הטוויטר שלו. הוא הוסיף: "היא פלטפורמה אנטי ישראלית באופן בלעדי, שמנוצלת על ידי דיקטטורות צמאות דם, המסתירות את הפרות זכויות האדם המסיביות שלהן - באמצעות תקיפת ישראל".