יו"ר מרצ תמר זנדברג
צילום: גילי יערי, פלאש 90

זנדברג על סערת קלוגהפט: "רק דיברנו, ייתכן שזו הייתה טעות"

חברת הכנסת טענה בראיון לקלמן-ליברמן בכאן רשת ב' כי לא שיקרה בנוגע לחלקו של היועץ האסטרטגי בקמפיין שלה לראשות מרצ: "לא היה לו שום תפקיד, זה נופח מעבר לכל פרופורציה"
קלמן-ליברמן
25 במרץ 2018
09:53

יו"ר מרצ, ח"כ תמר זנדברג, דחתה הבוקר (ראשון) את הביקורת על כך שהכחישה את מעורבותו של היועץ משה קלוגהפט בקמפיין שלה לראשות המפלגה, אף על פי שהאחרון אישר כי היא אכן נעזרה בו. "לא שכרתי את שירותיו מעולם. כן דיברתי איתו והוא השיא עצה, ובדיעבד יכול להיות שזו הייתה טעות בכלל להרים את הטלפון", הודתה זנדברג בראיון לתוכנית קלמן-ליברמן בכאן רשת ב', בתגובה לסערה שהתחוללה בנושא.

האזינו לראיון עם ח"כ תמר זנדברג בקלמן-ליברמן:

"הנושא הזה נופח מעל ומעבר לכל פרופורציה סבירה ואפשרית", טענה יו"ר מרצ בפתח דבריה. "הקמפיין הציג אותי בצורה מאוד אמיתית ונכונה ונעשה בצורה מקצועית ומושלמת.כל שאלה שנשאלתי בנושא הזה נענתה באמת. שאלו אם הוא עובד בקמפיין שלי, והוא לא. אין ולא היה לו שום תפקיד בקמפיין", היא הדגישה.

לדבריה, "אני רואה שהדבר הזה משומש לסיבוב על הגב שלי ועל הגב של מרצ. שוחחנו ודיברנו ואני לא מתכחשת לזה, אך קלוגהפט לא ניהל את הקמפיין ולא הוביל אותו, הוא לא גיבש את האסטרטגיה. עשינו הכל ביחד עם צוות מדהים ומקצועי, ואין פה שום קשר לשום שיטה ושום הסתה".


"שמעתי את אבי גבאי הבוקר, כמה חוצפה וצביעות צריך מצד מפלגה שלעולם לא עמדה לצד השמאל וארגוני זכויות האדם כשהואשמו בבוגדנות", האשימה זנדברג.

הסערה החלה בעקבות ראיון של קלוגהפט לעיתונאי עמית סגל, ששודר אמש בחברת החדשות, שבו אישר בעצמו כי ייעץ לזנדברג במהלך קמפיין הבחירות שלה - אף על פי שהיא הכחישה כמה פעמים כי היא נעזרת בשירותיו. "זיהיתי בה שהיא יכולה לעשות בדיוק את תהליך הראי ש(נפתלי) בנט עשה ב-2012", סיפר קלוגהפט. "בן אדם בן 41 פלוס מינוס שמגיע למפלגה שהיא על הקרשים, מעיר אותה ואומר 'לא מתנצלים'".

קלוגהפט יצר בעבר כמה קמפיינים בוטים לתנועות ימין, בהם סרטון "השתולים" של אם תרצו ונגד נעמי חזן שעמדה אז בראשות הקרן החדשה לישראל. עם זאת, היועץ הפוליטי ניהל גם את הקמפיין של חבר הכנסת לשעבר אראל מרגלית מהמחנה הציוני.