יו"ר מרצ תמר זנדברג
צילום: גילי יערי, פלאש 90

זנדברג: "מתנצלת, כואב לי שאכזבתי רבים - אבל הסיפור נופח"

יו"ר מרצ הנבחרת התנצלה בעקבות הפרסומים כי נעזרה בשירותיו של היועץ משה קלוגהפט. לצד זאת אמרה: "המתקפה עליי היא חסרת מעצורים"
מיכאל שמש
25 במרץ 2018
15:08

יו"ר מרצ הנבחרת, חברת הכנסת תמר זנדברג, התנצלה היום (ראשון) בעקבות הפרסומים, שסתרו את הצהרותיה, על כך שנעזרה בשירותיו של היועץ משה קלוגהפט במהלך הקמפיין שלה. בסרטון שפרסמה בעמוד הפייסבוק שלה אמרה זנדברג: "כואב לי שכל כך מהר אכזבתי רבים מכם. ולכן אני רוצה להגיד לכם קודם כל - שאני מתנצלת".

הסרטון מעמוד הפייסבוק של תמר זנדברג:

את הקשר בין יו"ר מרצ ליועץ, שיצר בעבר כמה קמפיינים בוטים לתנועות ימין כמו סרטון "השתולים" של תנועת אם תרצו, חשף קלוגהפט עצמו בראיון לעיתונאי עמית שסגל ששודר אמש בחברת החדשות. 

לצד ההתנצלות היום בנושא, אמרה זנדברג כי "מה שקורה הבוקר הוא חסר תקדים. מתקפה חסרת מעצורים עליי, על מרצ ועל השמאל. נושא ההתייעצות עם משה קלוגהפט נופח מעל ומעבר לכל פרופורציה סבירה או הגיונית".

בסרטון שפרסמה היום ניסתה זנדברג להסביר ולפרט את אופי הקשר של קלוגהפט לקמפיין שלה, לאחר שאמרה אתמול כי הוא מעולם לא הועסק בקמפיין. גם בראיון הבוקר ל"קלמן-ליברמן" בכאן רשת ב' אמרה זנדברג כי לא שכרה את שירותיו של קלוגהפט. יותר מאוחר, היא נשמעה מעט אחרת.

האזינו לראיון עם זנדברג בכאן רשת ב':

"אני לא מסתירה דבר", אמרה ראשת מרצ. "נפגשתי עם קלוגהפט ארבע פעמים במהלך החודשיים האחרונים – פעמיים בביתו בגבעת שמואל ופעמיים בביתי בתל אביב. בפעם האחרונה נפגשתי איתו כחמישה ימים לפני הבחירות מעבר לכך קיימנו שיחות והודעות טלפוניות. הוא הציע שלל הצעות. אימצתי חלק מהן, וחלק לא.

"את הקווים המובילים, הבולטים והמכריעים של הקמפיין הובלתי עם צוות יוניק ואיתם בלבד. באופן כללי קמפיין זה דבר ציבורי ואת התוצאה - החיובית, האופטימית והמנצחת אפשר לראות בעיניים. הובלתי קמפיין חיובי, אופטימי ומצליח - שהובילו באופן מלא ומצטיין נסים דואק, רן אהרן וכל צוות יוניק".

זנדברג גם תקפה בחריפות את יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי, שמתח ביקורת על התנהלותה: "תגיד לי אבי גבאי - אין לך בושה? אתה שהטחת במצביעי השמאל ששכחו מה זה להיות יהודים? שבזמן שביבי אמר הערבים נוהרים לקלפיות אתה איימת לסלק את זוהיר בהלול?".

בסיום דבריה חזרה יו"ר מרצ על התנצלותה: "אני מתנצלת בפני העיתונאים ואני מתנצלת בעיקר בפני החברים בארגוני זכויות האדם ובקרן החדשה לישראל. אין פטריוטים ואוהבי ישראל גדולים מהם".