אחד מפעילי הזרוע הצבאית שנהרג אמש בגבול הרצועה

חמאס מודה: חמישה מההרוגים הם פעילים שלנו

הזרוע הצבאית של חמאס פרסמה הודעה רשמית בה היא מבכה את מותם של פעיליה שנהרגו בעימותים אתמול. "דם הפלסטינים שנהרגו לא היה לשווא וכי האויב ישלם מחיר בזמן ובמקום שעליהם תחליט ההתנגדות", נכתב בהודעה. סך הכל דווח על 15 הרוגים וכ-1,200 באירועי הצעדה מעזה
דנה בן שמעון
31 במרץ 2018
16:48

הזרוע הצבאית של חמאס פרסמה היום (שבת) הודעה רשמית בה היא מודה כי חמישה מההרוגים בעימותים בגבול רצועת עזה אתמול הם פעיליה. בהודעת הזרוע שביכתה את מותם של הפעילים ג'יהאד אחמד פרינה, מוחמד אבו עומר, אחמד עאוודה, סארי אבו עאוודה ומוסעב סלול, נכתב: "דם הפלסטינים שנהרגו לא היה לשווא וכי האויב ישלם מחיר בזמן ובמקום שעליהם תחליט ההתנגדות". משרד הבריאות הפלסטיני דיווח כי באירועים אתמול בגבול רצועת עזה נהרגו 15 בני אדם ויותר מ-1,200 נפצעו.

חמשת פעילי הזרוע הצבאית שנהרגו בעימותים בגבול הרצועה אתמול (צילום: סוכנות הידיעות שיהאב)

הבוקר לא דווח על אירועים מיוחדים בגבול הרצועה אך אירעו מספר הפרות סדר. מקורות פלסטיניים דיווחו על התקהלויות של צעירים המיידים אבנים ומבעירים צמיגים. כלי תקשורת ברצועה דיווחו כי כמה פלסטינים נפצעו מירי של חיילי צה"ל ופונו לבתי-חולים. כמו כן, מקורות פלסטיניים דיווחו כי גופותיהם של שניים מן ההרוגים מוחזקות בידי ישראל.

ברקע, ממשלת גרמניה הודיעה כי היא מודאגת מאוד מן האירועים בגבול הרצועה וקוראת לכל הצדדים לעשות הכל כדי להימנע מעוד הסלמה. "אין לנצל לרעה את הזכות למחאה שקטה כדי לפגוע באינטרסים הביטחוניים של ישראל, ועם זה ההגנה על האינטרסים הלגיטימיים האלה חייבת להיות מידתית", נמסר בהודעה. עוד נאמר בהודעה כי האירועים האחרונים ממחישים את הדחיפות שבחידוש המשא ומתן על פתרון הסכסוך בין שני הצדדים.

סיכום האירועים אתמול: