רה"מ נתניהו נואם בטקס המשוואת ב-1998
צילום מסך מקטע הארכיון

תיעוד: נתניהו כבר נאם כראש ממשלה בטקס הדלקת המשואות ב-1998

יו"ר הכנסת מתנגד לאפשרות כי ראש הממשלה ינאם בטקס העצמאות ה-70 למדינה בשל "פגיעה בממלכתיות ובמסורת". אולם, קטע מארכיון השידור הציבורי מראה כי נתניהו כבר נאם כראש ממשלה בעבר באותו הטקס. רגב: "זה מכניס את הפרשייה לפרופורציה"
ערב ערב
03 באפריל 2018
19:28

בנימין נתניהו נאם כבר בעבר בטקס הדלקת המשואות ביום העצמאות מתוקף תפקידו כראש ממשלה - כך עלה היום (שלישי) מקטע ארכיון ששודר בתכנית "ערב ערב" עם דב גיל-הר בכאן 11 

בשבועות האחרונים מתנצחים שרת התרבות והספורט, מירי רגב, ויו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, בשאלת האפשרות של נאום ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בטקס הדלקת המשואות ביום העצמאות ה-70 למדינה, שייערך בחודש הבא בהר הרצל. בעוד רגב מעוניינת שנתניהו ינאם בטקס, אדלשטיין טוען כי ההחלטה תפגע בממלכתיות הטקס וכי נאום ראש הממשלה באירוע הזה נוגד מסורת ארוכת שנים.

ואולם, מקטע ארכיון ששודר היום עולה כי נתניהו עצמו כבר נאם כראש ממשלה בטקס הדלקת המשואות ביום העצמאות ה-50 למדינה, שנערך ב-1998.

צפו בקטע:

דוברו של אדלשטיין, לירון יחזקאל, התקשה לספק הסברים ואמר כי הוא "לא חושב" שהדבר קרה. לאחר שהובהר לו כי הדבר אכן קרה, הוסיף: "לא זכרתי את זה. אם אני זוכר נכון, היה קטע מוקלט". בתכנית הדגישו שוב כי מדובר היה בנאום חי, והדובר ענה שוב "אני לא חושב", ולאחר ששוב הובהר לו כי האירוע אכן קרה, הוסיף: "לא הגיוני, לא הגיוני".

שרת התרבות והספורט, מירי רגב, אמרה בעקבות הסרטון שמוכיח כי ראש הממשלה אכן נאם בעבר בטקס הדלקת המשוואת, כי "באמת משמח אותי ומכניס את כל הפרשייה הזאת לפרופורציה. בוודאי שמה שלא הפריע לדן תיכון, לא צריך להפריע ליו"ר הכנסת הנוכחי". היא הוסיפה כי "מקווה שיגיעו גם נשיא המדינה, גם ראש הממשלה וגם יו"ר הכנסת. זה נכון לציבור ולמדינה. מה שנכון לשנת ה-50 נכון גם לשנת ה-70. זה ממלכתי".