הפגנה נגד הגירוש מול משרד ראש הממשלה
צילום: הדס פרוש, פלאס 90

בקרן החדשה לישראל שוקלים: תביעת דיבה נגד ראש הממשלה

לאחר שהאשים את הארגון בטרפוד עסקת מבקשי המקלט עם רואנדה, בקרן בוחנים את אפשרויות התגובה. מנכ"ל הקרן, מיקי גיצין, בכאן רשת ב': הפעילות שלנו התרכזה בהפגנות
גילי כהן
04 באפריל 2018
12:46

הקרן החדשה לישראל בוחנת את האפשרות להגשת תביעת דיבה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. זאת לאחר שטען אתמול (שלישי) כי הקרן הפעילה לחץ על ממשלת רואנדה לסגת מההסכם להוצאת מבקשי המקלט מהמדינה.

נשיאת הקרן החדשה לישראל, עורכת הדין טליה ששון, התייחסה הבוקר להאשמות מצד ראש הממשלה וטענה: לא דיברנו עם אף אחד באירופה. בראיון לתכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב' היא הסבירה: "אני מוצאת את עצמי ממש נבוכה על כך שאני צריכה להסביר את הקשר של הקרן החדשה לישראל לרואנדה. כל הטיעון הזה שבגללנו ההסדר קרס, זה לא שאלה של הכחשה. זה פשוט מעשה שעשה ראש הממשלה, כדי שנדבר עכשיו על השטויות האלו, קשה לי למצוא את רואנדה על המפה אפילו".

האזינו לראיון המלא עם טליה ששון: 

"הקרן החדשה לישראל, כמו תושבים רבים, לקחה חלק בהפגנות נגד מסע אנטי הומני נגד האנשים החלשים ביותר שנמצאים במדינת ישראל. אנחנו נותנים גיבוי לכל ארגוני המתנגדים ונמשיך לתת גיבוי", הדגישה נשיאת הקרן החדשה.

מנכ"ל הקרן, מיקי גיצין, התייחס גם הוא לנושא מבקשי המקלט, אך הדגיש שעיקר הפעילות עסקה במחאה. "השקענו במאבק הזה כ-200 אלף דולר, בעיקר סביב ההפגנות", הדגיש גיצין בראיון לתכנית קלמן-ליברמן בכאן רשת ב'. "הפעילות שלנו הייתה בישראל והסיפור על רואנדה הוא קשקוש מוחלט, אין לו אחיזה במציאות".

האזינו לראיון המלא עם מיקי גיצין: 

אתמול האשים ראש הממשלה את הקרן החדשה לישראל בהפעלת לחץ על ממשלת רואנדה לסגת מההסכם להוצאת המסתננים בישראל. בעקבות כך, ביקש ראש הממשלה מיו"ר הקואליציה דודי אמסלם להקים ועדת חקירה פרלמנטרית על פעילות הקרן החדשה "שמסכנת את ביטחונה ועתידה של מדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי".

יושב ראש הקואליציה, ח"כ דודי אמסלם, הגיב לבקשה להקמת ועדת חקירה על פעילות הקרן החדשה, והדגיש - היא חסרת שיניים. "תפקיד הוועדה הוא להעלות את הנושא לשיח הציבורי", אמר בראיון לתכנית קלמן-ליברמן בכאן רשת ב. "לכנסת אין סמכויות בעניין הזה".

מוקדם יותר הכריז נתניהו כי הוא מבטל את ההסכם עם נציבות הפליטים של האו"ם . לאחר הביקורת הרבה שספג מאז הצגת ההסכם אתמול, נתניהו הודיע כי בתום התייעצויות שקיים ביממה האחרונה - החליט לבטלו.