מיטל מיכאלי
יח"צ

בחירות העורכים - כאן 88 | 3.4.2018

עדכון אחרון 3.4.2018
מערכת כאן
04 באפריל 2018
16:54
עודכן ב 17:56

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט חדש בספוטיפיי.

מיטל מיכאלי וטל כהן שלו – I Am Blue

לפני זמן מה טל כהן שלו פנה למיטל מיכאלי והציע לה להתארח בהופעה שלו בארץ (כהן שלו גר בארה"ב בימים אלו). השניים לא הכירו לפני כן וכבר במפגש הראשון ביניהם מיטל זיהתה חיבור מוזיקלי חזק. היא ביקשה מכהן שלו שיקליט איתה שיר ובאורח נס הצליחו השניים למצוא אולפן פנוי בהתראה כל כך קצרה - יום לפני שכהן שלו נאלץ לטוס חזרה לארה"ב. הם הקליטו את השיר כמה פעמים אך בסופו של דבר ההקלטה הראשונית והגולמית היא זו שרואה כעת אור. את השיר כתבה מיכאלי על אימה המנוחה שנפטרה לפני כשלוש שנים ועל המבט האימהי שכה חסר לה מאז.

תומר ישעיהו – שיר העמק (באה מנוחה ליגע)

לפני כשבועיים סיפרנו לכם על "מכונת הזמן", פרויקט מיוחד שיזמנו לכבוד חגיגות ה-70 למדינת ישראל. במסגרת הפרויקט יראו אור 11 ביצועים חדשים אלטרנטיביים לשירים שהיוו את פסקול ימי ראשית המדינה. אנחנו גאים לחשוף שיר נוסף בפרויקט (התחלנו עם "התרגעות" שביצעו להקת ג'יין בורדו), והפעם הגרסה של תומר ישעיהו לשירו של נתן אלתרמן "שיר העמק (באה מנוחה ליגע)". השיר, שהולחן בידי דניאל סמבורסקי, נכתב בשנות ה-30 המוקדמות וזכה מאז לגרסאות רבות על ידי מבצעים כמו נחמה הנדל, שלישיית שריד, הגבעטרון וכעת גם תומר ישעיהו.

בפרויקט שנוצר בשיתוף לינקטון, משתתפים בין היתר גם יהוא ירון, הילה רוח, קובארי ועינב ג'קסון כהן. 

Jade Bird – Lottery

מגזין פיצ'פורק כתב שהשירה שלה היא כמו פתיתי שלג טהורים, ה-BBC סימנו אותה כאחת היוצרות המבטיחות בתחרות Sound Of 2018. עכשיו הגיע תורנו לשים זרקור על היוצרת הבריטית הצעירה - ג'ייד בירד. למרות מוצאה הבריטי, בירד נשענת דווקא על מסורות אמריקאיות. בריאיונות עיתונאיים סיפרה שבגלל שאביה היה איש צבא היא בילתה את רוב חייה (היא רק בת 20), במדינות שונות ברחבי העולם. השיר Lottery הוא הסינגל הראשון מתוך מה שעתיד להפוך לאלבום הבכורה שלה, ואם בא לכם לשמוע עוד שירים שלה אז חפשו EP הבכורה שהוציאה בשנה שעברה, Something American.

The Sheepdogs - I Got a Hole Where My Heart Should Be

השנה היא 2018 ויש להקות שמתנהגות כאילו הזמן קפא מלכת ושנות ה-70 לא נגמרו מעולם ובנינו למה לא? ה-Sheepdogs, נושאים את הלפיד ושומרים על הגחלת שהציתו להקות רוק דרומי כמו ה-Allman Brothers Band, The Band ו-Lynyrd Skynyrd. הלהקה הקנדית פעילה כבר משנת 2006 ועשתה היסטוריה קטנה בשנת 2011 כשהפכה ללהקה הראשונה ללא חוזה שהופיעה על השער של מגזין המוזיקה הנחשב, Rolling Stone. אחרי החשיפה שנתן להם המגזין הם הוחתמו באטלנטיק רקורדס והקליטו אלבומים בהפקת חבר הבלאק קיז, פטריק קרני. בפברואר הם השיקו את אלבומם השישי  Changing Colours אותו הפיק מייסד הלהקה, יואן קארי. אגב, הם מגדירים את המוזיקה שלהם כ-Pure, simple, good-time music, בקיצור כל מה שרוקנרול אמור להיות.

ממשיכים איתנו מהשבוע שעבר (לקריאה נוספת):

איתי פרל – כסף גדול
ג'יין בורדו – התרגעות (מתוך "מכונת הזמן" – פרוייקט יום העצמאות של כאן 88)
הקולקטיב - Builder's Tea
ילדי השדה – נועה
מוסטאנג – בדידותו של המלאך
Garden City Movement - A Mean to An End
Brandi Carlile – The Joke
First Aid Kit – Fireworks
Leon Bridges – Bet ain't worth the hand
(Tom Misch - It Runs Through Me (feat. De La Soul

רשימת השירים שעלו לדיון העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il
(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)