נתניהו ואדלשטיין
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נתניהו ואדלשטיין סיכמו: ראש הממשלה ידליק משואה ויישא דברים בטקס

לשכת נתניהו פרסמה הודעה בנוגע לסיכום סביב טקס יום העצמאות, שלפיו הוא ידליק משואה בשם ממשלות ישראל לדורותיהן - ולאחר מכן יישא דברים בנוגע למגילת העצמאות
גילי כהן
10 באפריל 2018
15:34

ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר הכנסת יולי אדלשטיין סיכמו היום (שלישי) כי נתניהו ידליק משואה בטקס יום העצמאות ה-70 למדינת ישראל, ולאחר מכן יישא דברים "בנוגע למגילת העצמאות". שרת התרבות מירי רגב התייחסה לסיכום ואמרה כי היא שמחה ש"ההגיון והממלכתיות גברו על השיקולים האישיים".

בהודעה שפרסמה לשכת נתניהו, נאמר כי ראש הממשלה ידליק משואה בשם ממשלות ישראל לדורותיהן ויישא דברים שיתייחסו למגילת העצמאות. נתניהו סיכם עם רגב כי היא תכנס את הוועדה לסמלים וטקסים, שבראשה היא עומדת, על מנת לקבל החלטה לפיה בכל עשור, ראש ממשלה מכהן ישיא משואה.

בשבועות האחרונים התנצחו רגב ואדלשטיין בשאלת האפשרות של נאום ראש הממשלה בטקס הדלקת המשואות, שייערך בעוד עשרה ימים בהר הרצל. לפני יומיים כבר יצאה הודעה בדבר פשרה בין אדלשטיין ונתניהו ושרת התרבות כבר הודיעה כי נתניהו יופיע בטקס, אך יו"ר הכנסת התנער מהודעתה.

נושא נוסף שיוצר מחלוקת הוא השתתפותו של נשיא הונדורס, חואן אורלנדו הרננדס בטקס הדלקת המשואות. אתמול פורסם כי לאחר מגעים עם לשכתו של הרננדס, התברר כי לא יגיע לישראל ולא ייקח חלק בטקס בהר הרצל. נשיא הונדורס שקל מחדש את הגעתו לטקס הדלקת המשואות בשל הביקורת על השתתפותו.