ג'יימס קומי
צילום: אי-פי

ראש ה-FBI לשעבר: "טראמפ אינו כשיר מוסרית לנהל את ארצות הברית"

ג'יימס קומי תקף את טראמפ בראיון לרשת ABC האמריקנית ואמר כי הוא "מכתים את כל מי שסביבו". הוא הוסיף כי ייתכן שבידי הרוסים מידע שבאמצעותו יוכלו ללחוץ על הנשיא האמריקני
עמיחי שטיין וסוכנויות הידיעות
16 באפריל 2018
10:00

ראש ה-FBI לשעבר ג'יימס קומי תקף לפנות בוקר (שני) את נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, וטען כי הוא אינו ראוי לשמש כנשיא. בראיון לרשת ABC האמריקנית הוא כינה אותו כשקרן סדרתי ש"מכתים את כל מי שסביבו".

"אני חושב שהוא לא כשיר מבחינה מוסרית להיות נשיא", אמר קומי בראיון ראשון מאז פוטר במאי שנה שעברה. הוא הסביר כי "מי שרואה שוויון מוסרי בשרלוטסוויל, מדבר ומתייחס לנשים כמו חתיכות בשר. בנוסף גם משקר כל הזמן בעניינים גדולים וקטנים, ומתעקש שהאמריקנים מאמינים בכך. לא ראוי להיות נשיא".


בראיון אמר קומי כי יתכן ובידי הרוסים יש מידע בו הם יוכלו להשתמש כדי לסחוט את טראמפ. "אלה עוד מילים שמעולם לא חשבתי שאומר על נשיא ארצות הברית, אבל זה אפשרי". לגבי יחסיו עם היועץ המיוחד שחקר את ההתערבות הרוסית בבחירות בארצות הברית הוא אמר: "הוא לא בצד של אף אחד, לא איכפת לו כלום חוץ מהאמת. אם טראמפ ינסה לפטר את מולר זו תהיה התקיפה החמורה ביותר שלו על שלטון החוק". 

הראיון נערך לקראת צאת ספרו של קומי "נאמנות גבוהה יותר: אמת, שקרים ומנהיגות". בו הוא מפרט את  יחסי הגומלין שלו עם הנשיא. בספר הוא משווה את טראמפ לבוס לא הוגן, שמונע על ידי האגו ודורש את הנאמנות האישית של ראש ה-FBI.

הנשיא טראמפ צייץ נגד בתגובה קומי וכתב: "ג'יימס קומי הערמומי, זה שתמיד מסיים דברים ברע, הוא לא חכם!, ייזכר בתור ראש ה-FBI הכושל ביותר בהיסטוריה".