t
יח"צ
Nathaniel Rateliff and The Night Sweats

בחירות העורכים - כאן 88 | 17.4.2018

עדכון אחרון - 17.4.2018
מערכת כאן
18 באפריל 2018
10:51

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט חדש בספוטיפיי.

חן לב ארי – ציפורים

לפני כחודשיים השיקה חן לב ארי אלבום בכורה בשל ומרשים בשם "שחורה", שהפיק עומר הרשמן. הילה רוח עזרה לה לשכתב את השירים ואולי תרמה לתחושה שהאלבום הזה הוא לא אלבום בכורה ושחן היא כבר נוסעת מתמידה. אבל יותר מכל נראה שהסיבה לתחושה הזו היא העבודה שחן היא חסרת פחד, לפחות אם לשפוט על פי המילים החשופות שהיא כותבת והלחנים שלא מסתירים אותן. השיר "ציפורים" הוא דוגמא מובהקת לכך, יש לו ניחוח של פעם אבל עם עוקץ. השיר נכתב בזמן טיול בהודו, כשהגעגועים הציפו אותה וזיכרונות ילדות מצאו את דרכן מהתת מודע על הדף.

משינה - רצה אחרי הזמן

החודש הוציאו משינה את אלבום האולפן העשירי שלהם ביותר מ-30 שנות פעילות. אין עוד להקה ישראלית עם כזה ותק, רק תיסלם עדיין פעילים והחלו לפניהם אבל לא הוציאו אלבומים חדשים מאז שנות ה-80. לא תמיד הם מלקקים דבש והיו הרבה נפילות בדרך אבל נדמה שהם הדבר הכי יציב במוזיקה הישראלית ובכל עשור יוצא לפחות אלבום אחד שלהם. זה לא תמיד עובד אבל כשזה עובד זה נהדר. הבגרות והוותק מורגשים באלבום החדש לטוב ולרע ו-"מתים שרים הולכים" מציע צלילים שלא שמענו מהם לפניכן לצד שירים שמתכתבים עם העבר. נדמה ש-"רצה אחרי הזמן", שכתבו בנאי וברכה יחד, שייך לעבר אבל בעטיפה של היום.

Nathaniel Rateliff and The Night Sweats - Hey Mama

הסול עוד כאן, למעשה הוא לא עזב מעולם. תודה גדולה על כך מגיעה כמובן לאיימי ויינהאוס המנוחה ולממשיכי דרכיה כמו ליאון ברידג'ס וגם כמו נתניאל ראטליף והזעות הלילה. ראטליף החל את דרכו בתעשיית המוזיקה עוד בשנת 2002 וזכה להצלחה מקומית בדנבר עם להקות שונות אבל לא הצליח לפרוץ את גבולות האזור וכמעט אמר נואש, עד שבשנת 2013 הקים את The Night Sweats עם חבר הילדות שלו ושותפו למוזיקה ג'וזף פופ (Pope). השניים השיגו חוזה בחברת הסול האגדית Stax Records (אוטיס רדינג, אייזיק הייז ועוד). ב-2015 יצא אלבומם הראשון שהביא להם חשיפה גדולה בזכות הסינגל המעולה S.O.B. השנה הם הוציאו את אלבום האולפן המלא השני שלהם Tearing at the Seams  שזוכה להצלחה גדולה בארה"ב, עכשיו רק נשאר שאר העולם.

Sunflower Bean – TwentyTwo

בגיל 22 נותנת לנו ג'וליה קאמינג, סולנית ההרכב הניו יורקי Sunflower Bean, הצצה לעולם מבעד לעיניה כאישה צעירה. הציפיות מהחברה, ההתבגרות, משחקי הכוח מול בן הזוג. את התמונה המלאה אפשר לשמוע באלבום השני של ההרכב, Twenty Two In Blue, אלבום אינדי פופ שמשי ומדבק. שיר הנושא, Twentytwo, נושא עמו מלנכוליה קלה אבל גם לא מעט נחישות והבטחה לעתיד.

ממשיכים איתנו מהשבוע שעבר (לקריאה נוספת):

איתי פרל – כסף גדול
ג'יין בורדו – התרגעות - מתוך "מכונת הזמן", פרוייקט יום העצמאות של כאן 88
ילדי השדה – נועה
מוסטאנג – בדידותו של המלאך
מיטל מיכאלי וטל כהן שלו – I Am Blue
תומר ישעיהו – באה מנוחה ליגע (שיר העמק) - מתוך "מכונת הזמן", פרוייקט יום העצמאות של כאן 88 
Brandi Carlile – The Joke
First Aid Kit – Fireworks
Jade Bird – Lottery
Leon Bridges – Bet ain't worth the hand
The Sheepdogs – I've got a hole where my heart should be
(Tom Misch - It Runs Through Me (feat. De La Soul

רשימת השירים שעלו לדיון העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il
(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)