זירת ההתנקשות בקואלה-למפור, היום

מלזיה: "נבדקת מעורבות סוכנים זרים בהתנקשות במהנדס חמאס"

סגן ר"מ מלזיה הוסיף כי את ההתנקשות מוקדם יותר היום ביצעו "גברים לבנים" שנהגו על אופנוע מסוג ב.מ.וו. לדבריו, ייתכן שלהריגתו של אל-בטש יש קשר לכך שהפך "לעול עבור סוכנויות מודיעין זרות העוינות את פלסטין"
מערכת כאן חדשות
21 באפריל 2018
16:35
עודכן ב 17:42

סגן ראש ממשלת מלזיה, אחמד זהיר חמידי, התייחס היום (שבת) לחיסול מהנדס חמאס פאדי אל-בטש במדינתו, ואמר כי נבדקת מעורבותם של "סוכנים זרים" במעשה. לדבריו, את ההתנקשות מוקדם יותר היום ביצעו "גברים לבנים" שנהגו על אופנוע מסוג ב.מ.וו. הוא הוסיף כי ייתכן שלהריגתו של אל-בטש יש קשר לכך שהפך "לעול עבור סוכנויות מודיעין זרות העוינות את פלסטין".

"השהיד המפקד המהנדס שלנו": שלט הזרוע הצבאית של חמאס בסוכת אבלים בעזה

 

דודו של המהנדס ג'מאל אל בטאש האשים כי "המוסד הישראלי הוא הצד היחיד שאחראי לכל ההתנקשויות באקדמאים, מפני שהם יודעים שאלה הם שישחררו את פלסטין". על אחיינו אמר אל בטאש: "הוא היה מדען פלסטיני וערבי וזכה בפרס מראש ממשלת מלזיה על פועלו במדעי האלקטרוניקה".

אל-בטש, בן 35 מעזה, נורה הבוקר למוות בקואלה למפור, בירת מלזיה. לפי סוכנות הידיעות רויטרס הוא התמחה בהנדסת חשמל ועבד באוניברסיטה מקומית. לפי דיווחים פלסטיניים ודיווחים במלזיה, אל-בטש חוסל על ידי שני מתנקשים שרכבו על אופנוע וירו בו בעת שהיה בדרכו מביתו לתפילת הבוקר במסגד. בסוכנות רויטרס דווח מפי המשטרה המקומית כי המתנקשים תועדו במצלמות אבטחה ממתינים לו כ-20 דקות.


בעזה מיהרו להאשים את ישראל, וייחסו את החיסול למוסד. בכיר הג'יהאד האסלאמי בעזה ח'אלד אל-בטש, בן דודו של המהנדס, צוטט בערוץ אל-מיאדין הלבנוני מאשים את המוסד. בדפי טוויטר של אתרי חמאס דיווחו כי הארגון מייחס את ההתנקשות למוסד. בהמשך הודיע חמאס רשמית כי אל-בטש היה אחד מאנשיו, ובהודעה הרשמית של הארגון כינו אותו "השהיד המהנדס". עוד נכתב בהודעת חמאס: "הוא הצטיין ביכולת המדעית והיו לו הישגים חשובים. הוא היה מופת בכל הקשור לעשייה למען הסוגיה הפלסטינית".