אריה דרעי ואלי ישי במליאת הכנסת 2013
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

הרב שלמה עמאר לאלי ישי: חזור לש"ס, ייתכן שדרעי יפרוש

מקורבים לרב הראשי הספרדי לשעבר טוענים כי אמר את הדברים במפגש שיזם לצורך פיוס בציבור החרדי ספרדי. ישי דחה את המהלך והתעקש על חלוקה שווה ברשימה משותפת של ש"ס ויחד
אוריה אלקיים ויואב קרקובסקי
25 באפריל 2018
22:44

הרב הראשי הספרדי לשעבר שלמה עמאר הציע היום (רביעי) ליו"ר ש"ס לשעבר אלי ישי לחזור למפלגה ללא תנאים. זאת, מכיוון שלדבריו, ייתכן כי בקרוב יפנה יו"ר המפלגה אריה דרעי את מקומו בזירה הפוליטית, וכך יוכל ישי לחזור לראשות התנועה. גורמים בסביבתו של הרב עמאר אישרו את הדברים. הרב הראשי לשעבר חזר על הדברים גם באוזניהם של גורמים נוספים.

ישי דחה את ההצעה, שכללה גם מינוי לתפקידים שונים. הוא שב והתעקש על איחוד בין ש"ס ותנועתו "יחד" שהקים. ישי דורש כי  שבמסגרת איחוד כזה יקבע הרכב הרשימה לכנסת בשיטת הריצ'רץ', ובמסגרתה ישובץ נציג של "יחד" על כל נציג של ש"ס.

הרב עמאר וישי נפגשו הבוקר לאחר הפגישה שיזם הרב אתמול עם הרב יצחק יוסף ודרעי, בניסיון ליצור פיוס בציבור החרדי ספרדי לאחר כחמש שנים של סכסוך בין הפלג של דרעי וזה של ישי. עוד פורסם היום בכאן רשת ב' כי אלי ישי דחה באחרונה גם הצעה להתמודד על ראשות העיר אלעד.

בש״ס מסרו בתגובה: "אנחנו לא מאמינים שהרב עמאר אמר מילה על אפשרות שהשר דרעי יעזוב את ש״ס. השר דרעי יישאר יו״ר ש״ס עוד שנים רבות תחת מנהיגות מועצת החכמים של התנועה וכל שאר הדברים הם דברי רכילות זולים ושקריים".