יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

הרצוג: משרד החינוך צריך לפקח על המכינות הקדם-צבאיות

יו"ר האופוזיציה התייחס לאסון בנחל צפית שבו נהרגו עשרה בני נוער. הוא הדגיש כי מושב הכנסת הקרוב, שייפתח ביום שני, יוקדם ל"מלחמת עולם להצלת הדמוקרטיה"
אורלי אלקלעי
28 באפריל 2018
12:26

יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג התייחס היום (שבת) לאסון בנחל צפית, שבו נספו תשע נערות ונער. באירוע "שבתרבות" בחדרה אמר הרצוג כי יש צורך בחוק שיעניק למשרד החינוך סמכות פיקוח מלאה על המכינות הקדם צבאיות."קשה להבין כיצד יוצאים בני נוער לאזור סופה בלי פיקוח ואיזון בשיקול הדעת", הוסיף הרצוג. יו"ר האופוזיציה שיבח את המכינות הקדם צבאיות: "מפעל נדיר ומשובח שיש לשמר ולטפח אותו כדי לעודד מנהיגות והתנדבות בדור הצעיר".

הרצוג דיבר גם על פתיחת מושב הכנסת ביום שני הקרוב ואמר כי תהיה "מלחמת עולם להצלת הדמוקרטיה הישראלית". לטענתו, הקואליציה מובילה את המדינה לאיבוד הדמוקרטיה והדגיש – "מי שחושב שמפלגת העבודה היא מפלגת שמאל – טועה טעות מרה".

יו"ר האופוזיציה העריך כי הבחירות יתקיימו באפריל בעוד שנה ואמר כי איבד את תפקידו במפלגת העבודה בגלל שרצה לעשות שלום. "שלום נעשה על ידי מנהיגים אמיתיים שעושים היסטוריה. אמרתי לנתניהו: בוא נקפוץ יחד מהמטוס ונעשה היסטוריה, גיליתי שיש לו קווים אדומים שיכול היה לחצות אותם ושהוא פוחד מאנשי המפלגה שלו", אמר הרצוג והאשים את ראש הממשלה בפילוג העם ובשחיקה של הדמוקרטיה.