נדב אזולאי וגיל נמט
יח"צ

בחירות העורכים - כאן 88 | 1.5.2018

עדכון אחרון 1.5.2018
כאן 88
02 במאי 2018
00:00

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט חדש בספוטיפיי.

נדב אזולאי וגיל נמט – מטריצות

באיזור חיוג 08 קורים דברים מאוד מעניינים מבחינה מוזיקלית בשנים האחרונות. הדרום נותן תחרות למרכז ובאר שבע נוגסת בתל אביב ומושכת מוזיקאים. זה נכון שתמיד יצאו יוצרים מעולים מהדרום ומספיק רק להזכיר את טיפקס ואת כנסיית השכל. אבל בשנים האחרונות באר שבע הפכה גם למוקד פעילות מוזיקלי. נדמה שידיהם של המפיק נדב אזולאי ושל האמן הרב תחומי גיל נמט בכל. הם מפיקים לזה, מצלמים קליפ לההיא, מנגנים באלבום של ההם וגם יוצרים בעצמם. "מטריצות" הוא הסינגל הראשון מתוך אלבומם השלישי שיצא בקרוב. השיר עוסק בחיים המודרניים ומתאר כיצד אנחנו תקועים בלופ אינסופי, רודפים אחרי הצל שלנו. אם אתם קוראים את השורה הזאת, נכשלתם במבחן.

OSOG – Money

להקת (OSOG (On Shoulders of Giants, הוציאה השנה את אחד האלבומים הישראלים הבינלאומיים הכי טובים ומגוונים. ב-Radio Católica תמצאו כמעט הכל: רוק, קאונטרי, בלוז, השפעות לטיניות ועוד. השיר Money, ששואב מבארות הרגאיי, נכתב בידי סולן ומייסד הלהקה אביטל תמיר לאשתו נועה. השיר עוסק בעליות ובירידות בחייו של מוזיקאי, במיוחד אלו הכלכליות ואיך למרות זאת היא תמיד שם אתו. אהבה לא נמדדת בכסף!

Jasper Steverlinck - That's Not How Dreams Are Made

הסינגל הזה אומנם יצא כבר ב-2017 אבל האלבום המלא השני של יאספר סטיברלינק הבלגי יצא רק עכשיו וזו הזדמנות נהדרת לוודא שכולם יכירו את הבלדה הקסומה הזו. שליחינו בבלגיה מספרים כי יאספר, שכנראה אכל הרבה ג'ף באקלי בילדות, מצליח מאוד כרגע אצל הפלמים ונראה שהגבולות מתחילים להיפתח. אירופה כולה על הכוונת ואז העולם!

Mattiel - Count Your Blessings

קוראים לה מתי-אל בראון והיא גדלה בחווה בג'ורג'יה, ארה"ב. לא היה הרבה מה לעשות בחווה המבודדת של הוריה אז היא שקעה באוסף התקליטים של אמה והתאהבה בשנות ה-60. בבגרות היא עברה לעיר הגדולה, אטלנטה, ועולמה המוזקלי התרחב. קריירה בתחום המוזיקה לא הייתה בכלל בתכנון והיא הפכה למעצבת גרפית ומעצבת תפאורה. אבל המוזיקה הייתה שם ברקע תמיד וכשהיא פגשה את המוזיקאי רנדי מייקל ויוצר ההיפ הופ נוח סווילי הכול השתנה. כל ההשפעות המוזיקליות האלו מצאו דרכם לאלבום הבכורה שלה Mattiel. ננסי סינטרה ולי הייזלווד הם השוואה מתבקשת אבל נדמה שאם ניתן לה זמן מתיאל תמצא זהות עצמאית מרתקת. בינתיים, היא מחממת את ג'ק וייט ואפשר להגיד בבטחה שהיא יכולה לזנוח את העיצוב. אגב, השיר נכתב בתקופה קשה בחייה כשהיא נאבקה במשך שנתיים במחלה שנגרמה כתוצאה מתופעת לוואי של תרופה למחלה אחרת שהיא סבלה ממנה.


ממשיכים איתנו מהשבוע שעבר (לקריאה נוספת):

אביתר בנאי - עד האהבה
חן לב ארי – ציפורים
מיטל מיכאלי וטל כהן שלו – I Am Blue
תומר ישעיהו – באה מנוחה ליגע (שיר העמק) - מתוך פרוייקט יום העצמאות של כאן 88
theAngelcy - I Worry
Ben Gibbard - and I Love Him
Boy Azooga - Face Behind Her Cigarette
Brandi Carlile – The Joke
Jade Bird – Lottery
Nathaniel Rateliff and The Night Sweats - Hey Mama
Snow Patrol - Life On Earth
Sunflower Bean – Twenty Two


רשימת השירים שעלו לדיון העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il
(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)