צילום: Andres Putting

עשתה זאת: נטע עלתה לגמר האירוויזיון

הנציגה הישראלית הציגה ביצוע סוחף על רקע תשואות הקהל
מערכת כאן אירוויזיון
08 במאי 2018
22:00
עודכן ב 08:31

אחרי ציפייה רבה והכנות קדחתניות נטע עלתה להופיע אמש (ג') במסגרת חצי הגמר הראשון של אירוויזיון 2018 בליסבון. נטע הייתה השביעית בסדר ההופעות ומלבדה הופיעו גם המדינות אזרבייג'ן, איסלנד, אלבניה, בלגיה, צ'כיה, ליטא, בלארוס, אסטוניה, בולגריה, מקדוניה, קרואטיה, אוסטריה, יוון, פינלנד, ארמניה, שוויץ, אירלנד וקפריסין.

צפו בביצוע שהביא את ישראל לגמר אירוויזיון 2018:


ההופעה של נטע הייתה מהמרשימות שישראל ידעה בתחרות, על רקע קהל משולהב ותשואות רמות. בתום הערב ישראל הוקראה כעולה החמישית מבין עשר המדינות שעלו לגמר הגדול שייערך במוצאי השבת בשעה 22:00 ויועבר בשידור ישיר בכאן 11, בכאן 88 ובדיגיטל. בכך ישראל מציינת גמר רביעי ברציפות.מדינות כמו אסטוניה, קפריסין ובולגריה שחזו להם הצלחה בחצי הגמר אכן מימשו את הציפיות, ולעומת זאת, אזרבייג'אן ויוון לא עלו על אף התחזיות הטובות בסוכנויות ההימורים. מדינות כמו ליטא ואלבניה הפתיעו והבטיחו את מקומן בגמר גם הן. 

המשלחת הישראלית, מחוייכים הערב. 

לאחר העלייה אמרה נטע "אני גאה ונרגשת שהצלחתי להעפיל לגמר, מחכה בציפייה ליום שבת ומבטיחה לעשות כל שאני יכולה בכדי להביא את האירוויזיון לישראל".

במסיבת העיתונאים שנערכה לנציגי המדינות העולות הוסיפה כי היא מתייחסת בצורה שונה ללחץ והציפיות סביבה בתור פייבוריטית מובהקת לניצחון. "זה כמו במטריקס שאתה בוחר איזו גלולה לקחת -  האם אתה בוחר לחיות בשקר ולהשוות סגנונות מוזיקליים, או בוחר רק לעשות מוזיקה ולחגוג את המגוון והשפע. המיקום לא משנה לי, אני רק רוצה לעורר השראה ולשמח, ואם עשיתי את זה - אני ניצחתי."

בהגרלה שנערכה נקבע כי נטע תופיע במחצית השנייה בגמר הגדול שיערך בשבת הקרובה. מיקומה הסופי בסדר ההופעות ייקבע על ידי ההפקה לאחר היוודע זהות העולות מחצי הגמר השני שייערך ביום חמישי.


נתנה את הלב. נטע במסיבת העיתונאים לצד טל ברנע, ראש המשלחת. צילום: דניאל דונקלמן

צפו במשדר חצי הגמר המלא:


נטע, שניות אחרי הירידה מהבמה. צילום: רועי מדלי


נטע הערב בליסבון. צילום: איתי בצלאלי