אירוויזיון 2018
צילום: Andres Putting

10 מדינות נוספות עלו – תמונת גמר האירוויזיון הושלמה

בחצי הגמר השני שנערך אמש נקבעו עשר עולות נוספות לגמר הגדול בשבת
מערכת כאן אירוויזיון
11 במאי 2018
06:00
עודכן ב 08:04

לאחר חצי הגמר הראשון שנערך ביום שלישי, ממנו העפילה נטע, התמודדו אמש (ה') 18 מדינות על עשרה כרטיסים נוספים לגמר הגדול שייערך ביום שבת בליסבון ויועבר בשידור חי בכאן 11, בכאן 88 ובדיגיטל.

חצי הגמר השני נתפס כחלש יותר מזה שנערך ביום שלישי, ולכן גם נחשב ליותר פתוח. כצפוי עלו מדינות כמו נורווגיה, שוודיה, דנמרק, מולדובה ואוקראינה. לעומת זאת מדינות כמו מלטה, רומניה ורוסיה לא עלו לגמר על אף שסומנו כעולות פוטנציאליות. הפתעות נרשמו גם מצד מדינות כמו הונגריה, הולנד וסרביה שעלו לגמר על אף שסומנו כמודחות אפשריות.

הרשימה המלאה של המדינות שעלו לגמר מחצי הגמר השני: סרביה, מולדובה, הונגריה, אוקראינה, שוודיה, אוסטרליה, נורווגיה, דנמרק, סלובניה והולנד.

בוידאו: המשדר המלא של חצי הגמר השני

אלכסנדר ריבאק הנורווגי. מהפייבורטים בחצי הגמר השני. צילום: Thomas Hanses

מעל עשרת אלפים צופים. צילום: Andres Putting

כאמור, בגמר הגדול יפגשו העולות את נטע, שעל אף ירידתה מראש טבלאות ההימורים, שומרת על מקום בחמישייה הראשונה, ונמצאת נכון להיום במקום השני בסיכויים לזכייה, כשמקדימה אותה אלני פוריירה מקפריסין. התזוזות הטקטוניות בהימורים הללו מתרחשות מדי שנה כאשר מתחילות החזרות, והן אולי מסמנות מגמה אך לא תמיד מדייקות בניבוי הזוכה הסופי. אמש, לאחר היוודע העולות הנוספות לגמר, פורסם סדר השיבוץ לגמר. נטע שובצה במקום ה-22 מתוך 26 שירים. קפריסין, מתחרתה הגדולה של נטע, שובצה במקום ה-25. היום (שישי) בשעה 14:00 תיערך חזרה גנרלית ראשונה של נטע לקראת הגמר, בשעה 22:00 תיערך חזרה נוספת וחשובה מאוד, שכן על פיה יקבעו צוותי השיפוט את הניקוד. תוכלו לעקוב מקרוב אחרי היום העמוס של נטע בחשבון האינסטגרם שלנו

נטע מגיבה לעלייה שלה לגמר הגדול לאחר חצי הגמר הראשון שנערך ביום שלישי.


נטע. הוגרלה לחצי המאוחר של הגמר, ותופיע במקום ה-22 מתוך 26 בסדר ההופעות.  צילום: Andres Putting&Thomas henses