נטע ברזילי אחרי הזכייה
צילום: אי-פי

נטע ברזילי מגיבה לזכייה הגדולה: "הכול מטורף - אי אפשר לעכל מה שקרה פה"

רגעים אחרי הזכייה באירוויזיון 2018, אמרה הזמרת הצעירה שייצגה את ישראל: "אני באופוריה. אי אפשר לתאר את הרגע הזה". ראש המשלחת הישראלית, יואב צפיר: "זה היה ניצחון מתוק"
אסף ליברמן
13 במאי 2018
09:05

"הכול מטורף - אי אפשר לעכל את מה שקורה פה", כך תיארה הלילה (ראשון) נטע ברזילי את תחושותיה, רגעים לאחר שזכתה באירוויזיון 2018  בפורטוגל. את הדברים אמרה נטע בריאיון לאסף ליברמן בכאן רשת ב', והוסיפה כי "עבודה וחריצות ושבירת מוסכמות וסטריאוטיפים משתלמת".

האזינו לריאיון עם נטע לכאן רשת ב':

עוד אמרה נטע ברזילי: "אני בענן ובאופוריה. אני לא יודעת איפה אני. אי אפשר לתאר את הרגע של הזכייה. מקווה שהטירוף יעבור ויינתן לי להמשיך כאומנית שיש לה אמירה וכיוון, ושייתנו לי להיות. אני רוצה לעשות וליצור בחופש מוחלט".

יואב צפיר, ראש המשלחת הישראלית לאירוויזיון, אמר הבוקר לתוכנית הבוקר הזה עם אריה גולן בכאן רשת ב' כי "זה ניצחון מתוק". עוד אמר צפיר: "אנחנו שיכורים ולא מיין, שיכורים מנטע המופלאה שלנו. זה ניצחון מתוק, כי למרות שהובלנו בהימורים ירדנו קצת כשהתחילו החזרות והתגלתה פייבוריטית אחרת. אבל בסוף עשינו את זה.

"כשאתה כוכב אמתי כמו נטע, פשוט יש לך את זה. היא הולכת להיות כוכבת גדולה לדעתי. האירוויזיון בירושלים זה החלום, ולהביא את האירוויזיון לארץ זה חלום ענק. אני בטוח שנעשה את זה הרבה יותר מהשנה.

"זו חגיגה גדולה. כיף לראות את התמונות מכיכר רבין. זה מחמם את הלב. נטע סיפרה לי השבוע, ולא זכרתי את זה, שכשהיא הגיעה לאודישן, אני אמרתי לה: 'זו הזוכה באירוויזיון'".

שרת התרבות, מירי רגב, אמרה בריאיון לגואל פינטו בתוכנית "גם כן תרבות" כי הממשלה צפויה להקצות תקציב מיוחד לאירוח אירוויזיון 2019 בישראל. נצטרך לעשות את זה, בוודאי. כשאתה מארח אירוויזיון זה אירוע תרבותי גדול. נעלה את זה בישיבת הממשלה כדי לקבוע תקציב ייעודי".

הנציגה הישראלית זכתה ב-529 נקודות והקדימה את אלני פוריירה, נציגת קפריסין, שזכתה ב-436 נקודות, בתום דו קרב ראש בראש עד הרגע האחרון. סזאר סמספון האוסטרי זכה ל-342 נקודות שהביאו אותו למקום השלישי.

בעקבות הזכייה אלפי בני אדם חגגו לפנות בוקר בתל אביב וירושלים. בכיכר רבין שבתל אביב חגגו אלפים את ניצחונה של ישראל באירוויזיון, לראשונה מאז זכייתה של דנה אינטרנשיונל ב-1998, וקראו "אל אל ישראל". בשוק מחנה יהודה בירושלים חגגו מאות בני אדם אל תוך השעות הקטנות של הלילה.

צפו בביצוע הגמר של נטע:

ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך את ברזילי על ניצחונה: "את השגרירה הכי טובה של ישראל, כפרה עליך", אמר נתניהו. יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין מסר: ״לא רק השגרירות מגיעה לירושלים - גם הארוויזיון. אני מברך בחום את נטע ברזילי על זכייתה הערב בארוויזיון. הניצחון העלה את לב העם על גדותיו והביא גאווה לאומית לכולנו״.

אמנון ברקאי, שהפיק את האירוויזיון האחרון שנערך בישראל ב-1999, אמר לקראת האירוויזיון שצפוי להתקיים בארץ בשנה הבאה כי "יכולה להיות בירושלים בעיה של חילול שבת". בריאיון לאסף ליברמן וגאולה אבן-סער בכאן רשת ב' אמר ברקאי: "לי הייתה בעיה מאוד דרמטית, ואני מציע למי שמפיק את האירוויזיון הבא להתחיל להתעסק בזה כבר עכשיו, וזה בעיה של חילול שבת המוני בעקבות החזרה הגנרלית ביום שישי והמופע המרכזי בשבת. 

האזינו לריאיון עם אמנון ברקאי בכאן רשת ב':

"אני זוכר שהיו איומים של הפגנות המוניות, והייתה פנייה אישית לרבי מגור. סיכמנו שלא נמכור כרטיסים, אלא חילקנו כרטיסים. אלו דברים שאיגוד השידור האירופי מאוד לא אוהב".

שר התיירות יריב לוין גם התייחס לאירוח האירוויזיון, ואמר בריאיון לכאן רשת ב' כי מדובר באירוע ענק, אך ישראל הוכיחה רק לפני זמן קצר שהיא יכולה לו, כשאירחה את מירוץ האופניים - הג'ירו ד'איטליה.

"האירוע היה מאורגן למופת, ועשה לישראל שם נהדר", אמר לוין על מירוץ האופניים. "אנחנו מלווים כל אירוע כזה, ואת הפעילות שסביבו, בקמפיינים שקוראים לאנשים לא רק לראות את ישראל אלא גם לבקר בה.

האזינו לריאיון עם השר לוין בכאן רשת ב':

"שברנו בשנה שעברה את שיא מספר התיירים הנכנסים. אין ספק שגם האירוויזיון יתרום לזה. גם באירוויזיון, כמו בג'ירו, הוכח שיש לנו כאן כוחות מאוד יצירתיים ובעולם מעריכים את זה. כל הכבוד לנטע ברזילי ולצוות שלה".