איימן עודה
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

איימן עודה לשוטר: "לך קיבינימט. אתה אפס"

חבר הכנסת התעמת עם שוטרים שמנעו ממנו לבקר את מנכ"ל ארגון מוסאוא שנפצע ונעצר אמש בהפגנת הזדהות עם תושבי עזה בחיפה
ערן זינגר
19 במאי 2018
22:10

חבר הכנסת איימן עודה (הרשימה המשותפת) התעמת היום (שבת) עם שוטרים וקרא לעבר אחד מהם "לך קיבינימט. אתה אפס". השוטרים מנעו מעודה לבקר את מנכ"ל ארגון מוסאוא ג'עפר פרח בבית החולים בני ציון בחיפה ואיימו לעצור אותו.

פרח נפצע ונעצר אמש בהפגנת הזדהות עם תושבי עזה שנערכה בחיפה. הוא הוחזר הערב למעצר בתום הטיפול הרפואי שקיבל בבית החולים ומחר יובא בפני שופט לדיון בהארכת מעצרו. 


עודה מסר כי "בימים האחרונים אנחנו עדים למתקפה מאורגנת של המשטרה נגד מפגינים, אזרחים ערבים, בכל הארץ בניסיון לדכא ולהשתיק את המחאה על האירועים בעזה. הגעתי לבית החולים על מנת לבדוק את מצבו של ג׳עפר פרח שנעצר בריא ותחת ידם של השוטרים הגיע למצב שנזקק לאשפוז. השוטרים שהתעלמו מהחסינות הפרלמנטרית שלי חסמו את דרכי באגרסיביות. כל אזרח שמאמין בחופש הביטוי צריך להזדעק נגד התנהלות המשטרה בימים האחרונים ולהצטרף אלינו למחאה".

מהמשטרה נמסר: "צוות השיטור של תחנת חיפה נכח בבית החולים, במסגרת פעילות מבצעית של שמירה על עצור, החשוד בעבירות סדר ציבורי בהפגנה אמש. במהלך הפעילות, ניסו מספר גורמים להגיע אל העצור בניגוד לחוק, על אף הנחיית השוטרים במקום לעזוב את המתחם. צר לנו שנבחר ציבור, המכהן כחבר כנסת, סירב להישמע להנחיות השוטרים, תוך גידופם ולפיכך - הוגשה לאחר האירוע תלונה רשמית נגדו".

21 בני אדם נעצרו אתמול במהלך הפגנת הזדהות בחיפה עם ההפגנות בגבול רצועת עזה. המפגינים – יהודים וערבים – נעצרו בחשד לפגיעה בסדר הציבורי ובניסיון לחסום צירי תנועה. בהפגנה במושבה הגרמנית בעיר השתתפו מאות בני אדם.