שגריר ישראל בהולנד על הפרודיה של נטע ברזילי: "הם עברו את הגבולות"

אביב שיראון הסביר בראיון לכאן רשת ב' מדוע העביר מכתב רשמי במחאה על המערכון. "יש בהולנד התגברות של תופעות אנטישמיות, לכן מה ששודר הוא גם עניין מסוכן", אמר השגריר. רשת הטלוויזיה הגיבה למכתב: "זו פרודיה על מדיניות, לא אנטישמיות נגד יהודים"
כאן הערב
22 במאי 2018
18:41

שגריר ישראל בהולנד אביב שיראון התייחס הערב (שלישי) למכתב המחאה ששלח בעקבות המערכון עם החיקוי של נטע ברזילי, בטענה כי מדובר באנטישמיות. "הם עברו את הגבולות", אמר שיראון בריאיון לרן בנימיני ויגאל גואטה בתכנית "כאן הערב" בכאן רשת ב'.

האזינו לריאיון המלא עם אביב שיראון:

"הדרך שבחרה הטלוויזיה ההולנדית לרקוד על דמם של ההרוגים במלחמה בין ישראל לפלסטינים זו דרך פסלה ונלוזה. אני מייצג את ישראל מעל 40 שנה, ונחשפתי להרבה ביקורת. אנחנו מכבדים את עקרונות חופש הביטוי אבל הם עברו את הגבולות", אמר שיראון.

"שירתתי בצה"ל כמו כולם ואני לא מוכן שיציירו אותי כמי שרוקד על הדם, גם לא של פלסטינים. זה מה שההולנדים עשו בשבת בשידור", המשיך השגריר. "אשמח לשמוע התנצלות. אמצעי התקשורת ינסו להסביר אבל אשמח אם הם יגידו 'טעינו'. כל פעם שזה קורה צריך להצביע על כך ולהוקיע זאת".

שיראון הוסיף כי "יש בהחלט התגברות מסוימת של תופעות אנטישמיות בהולנד. כל אימת שנמתחת ביקורת על ישראל, יש לא מעט אנטישמים שחושפים את דעותיהם. אני לא חש בסכנה, אבל יש התגברות מסוימת של התופעות. המערכת הפוליטית והשלטונות נותנים דעתם על כך. לכן מה ששודר הוא גם מסוכן, וחייבים לבלום תופעות כאלה".

הרשת ההולנדית הגיבה למכתבו של השגריר ומסרה: "אירועי השבוע האחרון נידונו בתכנית בצורה סאטירית. בשבוע שעבר זכייתה של ישראל באירוויזיון התרחשה בסמוך לאירועים ברצועת עזה. הפרודיה מטילה ספק במדיניותה של ישראל, ולא כתב אישום נגד הקהילה היהודית".

הבוקר העביר השגיר מכתב מחאה רשמי על הסרטון האנטי-ישראלי. המכתב הועבר להנהלת הערוץ בו שודרה התכנית, למשרד החוץ ולארגון הקהילות היהודיות בהולנד. במערכון, ששודר בתוכניתה של הקומיקאית ההולנדית סאנה ואליס דה פריז, שונו המילים בשיר "טוי", כך שהן כוללות ביקורת על מדיניותה מול הפלסטינים, בפרט בעימותים האחרונים בגבול עזה, ואף רמיזות אנטישמיות: "מחיפה ועד ים המלח יש זיקוקים ואוכל כשר".