ערבים ישראלים מוחים על מעצר המפגינים בחיפה
צילום: מאיר וקנין, פלאש 90

השוטר החשוד שתקף את ג'עפר פרח: "ערביי עכו מחבלים"

ב-2015 פרסם השוטר שני פוסטים נגד ערביי עכו וקרא שלא לקנות מהם - ״הכסף שלכם מנוצל לאלימות, פשיעה וטרור״. שגריר האיחוד האירופי הגיע לבקר את פרח: "מכירים מאז תחילת דרכו הדיפלומטית"
ניצן גלוסמן
23 במאי 2018
11:41

השוטר שנחקר באזהרה בחשד שתקף את ג׳עפר פרח אחרי מעצרו, פרסם ב-2015 שני פוסטים נגד ערביי עכו. הוא קרא שלא לקנות מהם וכתב ״הכסף שלכם מנוצל לאלימות, פשיעה וטרור״. על הפוסטים פורסם לראשונה באתר "וואלה". 

פוסט שפרסם השוטר בפייסבוק

בתוך כך, פרח עצמו התראיין היום לתכנית קלמן ליברמן בכאן רשת ב', ואמר כי התמזל מזלו וצלם של ערוץ 10 עבר במקום ותיעד את מעצרו. "הגעתי לתחנה בריא ושלם בניידת משטרה. יש לי את השמות של השוטרים שעצרו אותי. אני יודע שהם היו עדים, חוץ מהצילומים והתיעודים".

"הרבה אנשים ביקרו, בין היתר גם שגריר האיחוד האירופי. אנחנו מכירים מאז שהיה בתחילת דרכו הדיפלומטית. הוא די הפתיע אותי. זה היה ביקור פרטי".

פרח טען כי נפצע בעת מעצרו בהפגנת ההזדהות עם עזה שנערכה בחיפה. עם שחרורו מבית החולים אמר: "עם שבר ברגל העבירו אותי מזינזנה לזינזנה. אני יודע מי השוטר ואגיש נגדו תביעה אישית. אני לא סומך על המחלקה לחקירות שוטרים שיחקרו את האירוע הזה. הגיע הזמן שישראל תכבד חופש ביטוי, זה לא איראן".

מאות בני אדם הגיעו אמש להפגנת הזדהות של ארגוני שמאל עם עזה, בשכונת המושבה הגרמנית בחיפה. מנגד התקיימה בעיר הפגנה של עשרות פעילי ימין במחאה על "התמיכה בחמאס". זאת בהמשך להפגנה שנערכה שלשום בחיפה, ובה נעצרו 21 פעילי שמאל - יהודים וערבים. מהמשטרה נמסר כי יותר מ-170 שוטרים נפרסו בהפגנות, וכי בין השאר נשמעו קריאות: "מעזה יצאה ההחלטה אינתיפאדה וניצחון", "עזה היי חזקה" ו"ישראל מדינת טרור, ברוח ובדם נפדה אותך עזה".