איה זהבי פייגלין
צילום: יחצ

בחירות העורכים - כאן 88 | 24.5.2018

עדכון אחרון 24.5.2018
כאן 88
24 במאי 2018
00:00

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט חדש בספוטיפיי.

איה זהבי פייגלין - איילת אהבים

את השיר "איילת אהבים", כתבה נעמי שמר בשנת 1964 על פי לחן של היוצר היווני מאנוס חדג'ידקיס. שמר לא ידעה במה עוסק השיר של חדג'ידקיס, ο ταχυδρόμος πέθανε ("הדוור מת"), ולכן אין מדובר בתרגום אלא השאלה של הלחן. שמר כתבה אותו עבור שלישית גשר הירקון ומאז השיר זכה לביצועים רבים כולל גרסה צרפתית של ז'ורז' מוסטקי. הגרסה הנהדרת של איה זהבי פייגלין הוקלטה במסגרת הפרויקט "מכונת הזמן" שיזמנו לכבוד חגיגות ה-70 למדינת ישראל ובו ראו אור 11 ביצועים חדשים אלטרנטיביים לשירים שהיוו את פסקול ימי ראשית המדינה.


אלדד ציטרין - Three Old Words

הרבה לפני שנטע שיחקה עם הלופר בפריים טיים, אלדד ציטרין היה כאן עם לופרים ועוד שלל כלים. למרות שבשיר הזה מתארחת הצ'לאנית נועה איילי (ליילי), אלדד הוא להקה של איש אחד. כפי שניתן לראות בקליפ (שהוא למעשה פרסומת שהופקה בידי יצרנית כלי רכב), הוא מנגן על כל כלי אפשרי בו זמנית. Three Old Words, עוסק פשוטו כמשמעו, בשלוש המילים שכולנו רוצים לשמוע "אני אוהב/ת אותך".


Gaz Coombes - Walk the Walk

גאס קומבס, מנהיג להקת Supergrass, חוזר לחיינו בתחילת החודש עם אלבום סולו רביעי בשם World's Strongest Man. מאלבום לאלבום הוא מתפתח, (יש יגידו בניגוד ללהקת האם שלו), ובאלבום החדש הוא התחבר סופית לצלילים של העשור הנוכחי. המגזין מוג'ו הגדיר את האלבום כיצירה הכי טובה של גאז עד כה. לדבריו של קומבס, הסינגל Walk the Walk עוסק, כמו הרבה שירים בשנה האחרונה, בכל מיני גברים שהורסים את העולם.

Ray Lamontagne - Such a Simple Thing

ריי למונטיין שייך לאגף השימור של המוזיקה, אלו ששומרים על גחלת הפולק, כלי נגינה אמיתיים ונגנים בשר ודם. עם השנים הוא זכה להשוואת מחמיאות כמו ניק דרייק, טים באקלי ועוד קדושי פולק, אבל באלבום החדש שלו, Part of the Light, הוא קצת שובר שגרה וחוטא בסגנונות אחרים. אבל על דאגה, הוא עדיין אותו טרובדור עם גיטרה אקוסטית וקול מלטף ועוטף. השיר Such a Simple Thing מוכיח את זה.

ממשיכים איתנו מהשבוע שעבר (לקריאה נוספת):

דניאלה ספקטור ודאנה איבגי – תרקדי את זה
היללה - Sparrows Of Merrit Island
סיון טלמור - Falling
עמיר לב - חשמל מהשמש
Dirty Fly – All That's Left
theAngelcy - I Worry
Arctic Monkeys – Four Out Of Five
Damien Jurado – Allocate
Father John Misty – Disappointing Diamonds Are the Rarest of Them All
Jasper Steverlinck - That's Not How Dreams Are Made
Leon Bridges - Bad Bad News
Mattiel - Count Your Blessings
Snow Patrol - Life on Earth

רשימת השירים שעלו לדיון העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il
(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

תגיות:
פייגלין