חפש
Languages
הדרכון הביומטרי המכיל תמונה של אשה ושל גבר

פרסום ראשון: ישראלית עוכבה בצרפת כי הדרכון הביומטרי הכיל פרטי אדם אחר

דרכון ביומטרי מכיל גם פרטים סמויים אותם יכולים לראות בקרי הגבול במכשור מיוחד. חן פלום עוכבה בנמל התעופה בפריז מכיוון שפרטיה לא תאמו את הגלויים
אביגל בשור
24 במאי 2018
17:51

חן פלום, אזרחית ישראלית שהגיעה לצרפת בשבוע שעבר, עוכבה בנמל התעופה בפריז אחרי שהתברר שהדרכון הביומטרי שלה מכיל גם פרטים של אדם אחר - כך פורסם היום (חמישי) בתוכנית "צבע הכסף" בכאן רשת ב'.

בנוסף לתמונה ולפרטים הגלויים, כל דרכון ביומטרי מכיל גם עותק נוסף של פרטים סמויים - אותם ניתן לראות באמצעים מיוחדים שיש לבקרי הגבול. "לא הבנתי מה קורה", סיפרה פלום, "לקחו אותי לחדר חקירות והפרידו אותי מהמשפחה שלי. הם עשו כל מיני בדיקות ואמרו לי שכנראה משרד הפנים שלנו עשו איזושהי בעיה עם הדרכון ושצריך לפנות אליהם שיסדרו את זה".

האזינו לחן פלום מספרת ליאיר ויינרב על החוויה המפחידה: 

פלום הורשתה בסופו של דבר להיכנס לצרפת אולם הוזהרה כי למדינות אחרות לא יתנו לה להיכנס ככה. "השוטר אמר לי שאם הייתי רוצה לטוס לדוגמה לארצות הברית סביר להניח שבמקרה הטוב היו שולחים אותי על טיסה חזרה לארץ", סיפרה.

לדבריה, בביקורת הגבולות בישראל לא נאמר לה דבר. "אף אחד לא שם לב. וגם לפני זה, זה דרכון שחידשתי לפני שנה כמעט. טסתי איתו כבר פעם אחת לברטיסלבה והכל עבר בסדר. יצאתי עם דרכון תקול מהארץ, חזרתי ויצאתי עוד פעם וחזרתי שוב ואף אחד בארץ לא שם לב".

בתגובה נמסר מרשות האוכלוסין וההגירה: "הנושא הובא לידיעתנו לראשונה היום. הוא ייבדק ואנחנו נלמד את הסוגיה".